Aeroterapia polega na przyjmowaniu kąpieli powietrznych w celu zapobiegania różnym chorobom, ich dodatkowego lub pomocniczego leczenia. Hartowanie powietrzem jest uważane za jedną z najtańszych, bezpiecznych i prostych metod wzmacniania układu odpornościowego. Jest odpowiedni dla absolutnie wszystkich i nie ma przeciwwskazań, odbywa się o każdej porze roku, niezależnie od warunków pogodowych.

Jakie jest zastosowanie aeroterapii lub utwardzania powietrzem?

Ta procedura ma następujące pozytywne skutki:

 • natlenienie krwi;
 • zwiększyć szybkość reakcji układu nerwowego;
 • stymulacja regeneracji komórek i metabolizm ;
 • normalizacja narządów wewnętrznych;
 • poprawa mechanizmów termoregulacji;
 • zwiększone napięcie mięśni;
 • zwiększone stężenie hemoglobiny we krwi;
 • wspierać obronę organizmu;
 • oczyszczenie układu oddechowego;
 • zapobieganie ostrym infekcjom dróg oddechowych i ARVI.

Sposoby utwardzania ciała powietrzem

Aeroterapia może być wykonywana w 2 wersjach:

 1. Imponuj dzięki lekkiej odzieży wykonanej z naturalnych, oddychających materiałów. Jest to najprostsze utwardzanie - chodzenie na świeżym powietrzu lub uprawianie sportu w zalesionej okolicy, w parkach, w pobliżu wody. Taka aeroterapia jest szczególnie skuteczna w zmiennych warunkach pogodowych (porywy wiatru, lekki deszcz, wahania temperatury).
 2. Wpływ na gołą skórę. Podczas bezpośredniego kontaktu naskórka z otoczeniem, procesy termoregulacji są bardziej intensywne, krew jest szybciej nasycana tlenem. Z reguły takie kąpiele powietrzne są wykonywane w pomieszczeniu z otwartym oknem lub oknem.

Jak jest twardnienie powietrza w ciele?

Natychmiast rozpocznij aktywną aeroterapię, a pozostawanie w zimnie w lekkim ubraniu jest niemożliwe. Proces wymaga podejścia etapowego:

 1. Codziennie, rozbierając się do domu w pasie w dół w temperaturze pokojowej 20-22 stopni przez 10-15 minut.
 2. Stopniowo zwiększaj czas odpuszczania, na przykład o 3-5 minut dziennie.
 3. idzie w hartowaniu świeżym powietrzem
 4. Kiedy organizm przyzwyczaja się do określonej temperatury powietrza, powinieneś wziąć kąpiel powietrzną w kostiumie kąpielowym lub spodniach.
 5. Dodatkowa aeroterapia - do snu z otwartym oknem lub oknem, jeśli temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni. Możesz również przewietrzyć pomieszczenie.
 6. Pamiętaj, aby codziennie chodzić na świeżym powietrzu, jeśli chcesz zaangażować się w aktywność fizyczną.

Bardzo przydatnym dodatkiem do głównego utwardzania będzie aeroterapia w pobliżu wybrzeża morskiego. Powietrze nasycone solami korzystnie wpływa na układ oddechowy.