Opalanie jest doskonałym środkiem do leczenia i zapobiegania różnym chorobom, ponieważ regulują one przenoszenie ciepła i zwiększają odporność. Dlatego wiele osób twardnieje w słońcu. To nie tylko podnosi na duchu, ale także przyczynia się do szybkiego powrotu do zdrowia całego ciała.

Jaki jest pożytek z utwardzania przez słońce?

Pozytywnym efektem utwardzania przez słońce na ciele jest to, że promienie UV zwiększają poziom hemoglobina we krwi iw krótkim czasie normalizuje pracę układu krwiotwórczego. Przyspieszają przemianę materii i znacznie poprawiają pracę przewodu żołądkowo-jelitowego. W rezultacie żywność jest wchłaniana łatwiej i szybciej, proces rozpadu tłuszczu ulega znacznemu przyspieszeniu.

Utwardzanie przez słońce zwiększa ilość witaminy D w organizmie, jej niedobór może prowadzić do rozwoju poważnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego, na przykład krzywicy lub osteoporozy. Opalanie również:

  • zwiększa puls;
  • zwiększa poziom wydajności;
  • rozszerza naczynia krwionośne;
  • promuje produkcję melatoniny.

Promienie słoneczne pomagają w leczeniu alergicznych reakcji skórnych i chorób (wrzody, trądzik i łuszczyca ).

Jak stwardnieć słońce?

Utwardzanie przez słońce najlepiej wykonać w następujący sposób:

  1. Załóż lekki kapelusz (panama lub słomkowy kapelusz).
  2. Wyjdź na słońce od 7 do 10 rano na 20 minut.
  3. wpływ twardnienia słońca
  4. W kolejnych dniach zwiększ swój pobyt o 10 minut.
  5. Gdy procedura potrwa dłużej niż 2 godziny, raz na godzinę, przerwij na 15 minut.
  6. Ponad 3 godziny dziennie na słońcu nie są.

Pierwsza procedura powinna zostać przeprowadzona wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni. Absolutnymi przeciwwskazaniami do stwardnienia przez słońce są wszelkie choroby nerek, choroby serca i migreny. Ponadto, takie procedury są surowo zabronione dla tych, którzy znaleźli złośliwe nowotwory.