Dlaczego dzieci nie mogą się rozrastać Nasi rodacy od niepamiętnych czasów gromadzili grzyby, których jest bardzo dużo. Nie można policzyć grzybów miodu, grzybów maślanych, borowików, biszkoptów i lalek gniazdujących, do solenia i smażonych ziemniaków. Ale czy można dać grzyby dzieciom, a jeśli tak, to przez ile lat?

Aby zrozumieć, czy można traktować dziecko z taką delikatnością jak grzyby, zrozummy, czym jest ten leśny mieszkaniec. Grzyb jest źródłem białka i grubego włókna, jest w nim także dużo i witaminy z grupy B.

Ale to białko jest bardzo trudne do trawienia i nie jest wchłaniane przez organizm dziecka. Nawet dla osoby dorosłej taki produkt może stanowić zagrożenie w przypadku problemów z trawieniem.

Jakie jest niebezpieczeństwo grzybów?

Ponadto grzyby te są ciężkim pożywieniem, są w stanie gromadzić wiele szkodliwych substancji ze środowiska. Niestety, czasy, kiedy wszystko wokół było przyjazne dla środowiska, dawno minęło. Nowoczesna produkcja z emisją do atmosfery i zanieczyszczoną wodą naturą do granic możliwości. Szczególnie dużo gromadzi się w grzybach substancji radioaktywnych.

Wcześniej, gdy nie było takich niekorzystnych warunków, lekarze zalecali nie wcześniej niż 7-10 lat, aby wprowadzić dzieci do tego produktu, wyjaśniając, dlaczego dzieci nie mogą dawać grzybów we wczesnym wieku.

Być może jest to aktualne nawet teraz, pod warunkiem, że las, w którym zbierają się grzybiarze, znajduje się w odległym miejscu, gdzie nie ma przemysłu ani wielkich dróg. Najpierw dziecko musi zostać pouczone o tym, którzy przedstawiciele flory trujący, i które można bezpiecznie włożyć do kosza.

Ale czy grzyby są tak szkodliwe i niebezpieczne, że nie odczuwamy już ulubionego smaku? A kiedy można dać grzyby dzieciom, czy nie powinno się tego robić w ogóle? Na szczęście wszystko nie jest takie złe i jest miejsce dla miłośników grzybów!

Bezpieczne grzyby

Tak, tak, są takie - to grzyby uprawiane w sposób przemysłowy. Kiedy można grzyby dzieci Każdy wie, że boczniaki i grzyby są ekologiczne i mogą być używane przez dzieci powyżej dwóch lat. Ale tutaj również istnieją pewne ograniczenia - ten smakołyk powinien być obecny w diecie nie częściej niż raz w tygodniu. Mogą to być pieczarki z ziemniaków, kawałek pizzy lub zupa grzybowa z makaronem. Porcja nie powinna być zbyt wielka, ponieważ wszystko jest w porządku z umiarem.

Ale nie powinniśmy zapominać, że nawet grzyby wyhodowane sztucznymi środkami są dość ciężkim produktem i dlatego ich nie nadużywają. Ponadto powodują zwiększone tworzenie się gazów i fermentację w jelicie. Dzieci poniżej 10 roku życia nie powinny próbować grzybów konserwowych i marynowanych, ponieważ ocet zawarty w solance nie jest najkorzystniejszym produktem dla dziecka.