płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci Znana pedagog i psycholog Maria Montessori opuściła bogate dziedzictwo. Ta utalentowana kobieta opracowała wyjątkową metodę opracowywania i pielęgnowania małych dzieci, którą z powodzeniem zastosowano dziś na całym świecie. Główną zasadą tego systemu edukacyjnego jest samorozwój dziecka. Oznacza to, że okruchy wybierają swój zawód, a przez próbę i błąd poznaje istotę rzeczy i zjawisk, zapoznaje się z funkcjami tych lub innych mechanizmów i adaptacji. Zadanie rodziców w metodologii Montessori ogranicza się do organizacji bezpieczeństwa dzieci, przyjaznej atmosfery i, oczywiście, do zapewnienia niezbędnych adaptacji i zabawek.

Dziś porozmawiamy o opracowaniu tablic dla dzieci, tak zwanych "bizybordah", które są ucieleśnieniem podstawowej idei techniki Montessori.

Czym jest "bizybord" dla dzieci?

Tak, psycholodzy mówią, że słowo "niemożliwe" dorosłych powinno być wymawiane tak oszczędnie i tylko jak to tylko możliwe. Ale, jak się oprzeć, gdy dziecko stara się grać z zamkiem drzwi lub wyciągnąć wtyczkę z gniazdka, a to tylko mała lista "genialnych" pomysłów, które odwiedzają małą głowę, która zna świat karapuza. Na szczęście Maria Montessori znalazła rozwiązanie tego problemu - była to deska rozwojowa dla dzieci, obecnie nazywana "bizybordom". Urządzenia gospodarstwa domowego na drewnianym stojaku są prawdziwym skarbem dla małych, ciekawskich chłopców i ratunku dla rodziców, wyczerpanych ciągłym niepokojem o życie i zdrowie niespokojnego dziecka.

Czym jest ta niezwykle przydatna i interesująca rzecz? Węzeł jest najzwyklejszą tablicą, na której naprawiane są wszystkie niebezpieczne, ale przyciągające wzrok oczy, przedmioty i adaptacje dzieci. Zamki do drzwi z kluczem i zatrzaskiem, haki, łańcuszki do drzwi, sznurówki z zawiasami, karabiny, dyski ze starych telefonów stacjonarnych, przełączniki, gniazdka, kalkulatory, krany, piłki, banknoty, uchwyty z szafki, kółka meblowe, rolki budowlane lub masujące, Rzep, zegar - zawartość tablicy może być bardzo różna. Wszystko zależy od zainteresowań i wieku okruchów, wyobraźni rodziców, dostępności tych lub innych improwizowanych środków, wielkości samego kęsa.

Poza niezwykle interesującymi komponentami, uwagę dzieci może przyciągnąć oryginalny kolorowy wzór deski rozwijającej się dla dzieci - sama sklejka, będąca podstawą bisbordu, może być pięknie ozdobiona, drzwi muszą być pomalowane w miejscu wkręcanych zamków, a wkładka przymocowana do mocowania sznurowania.

Jakie są zalety bisyboard?

Weźmy małą nie-pomocnika przydatną, a co najważniejsze, rzecz bezpieczną - to główny cel bizybordu. Zebrane w jednym miejscu takie ciekawe urządzenia, które z reguły rodzice nie pozwalają nawet podejść, będą przeciągać okruchy przez długi czas. Jednocześnie dorośli mogą być pewni, że oprócz ciekawej rozrywki, dziecko zyska bezcenne doświadczenie: stopniowo pozna zasady działania urządzeń improwizowanych, dużo z taką rozkoszą, rozkręci małe umiejętności motoryczne i wzbogaci pamięć.

Ponadto rozwijający się moduł dla dzieci - tablica bisy, pomoże rozwinąć logiczne myślenie, pomysłowość, wytrwałość.

płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 1płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 2płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 3
płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 4tablice interaktywne dla dzieci. 5płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 6
płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 7tablice do programowania kart dla dzieci 8płyty do opracowywania bizybordy dla dzieci 9

Aby stworzyć tak niezwykle przydatną oryginalną zabawkę siebie, trochę umiejętności ojca i wyobraźni mojej matki i, oczywiście, pewnego wieczora wspólnej żmudnej pracy. Oceniaj wynik wysiłków rodzicielskich, na pewno dziecko nie będzie jedną godzinę, a dorośli będą mogli robić swoje własne rzeczy bez obawy o życie i zdrowie okruchów.