Praktycznie każda matka prędzej czy później staje przed pytaniem, jak rozwinąć wytrwałość u dziecka, skoro nie może siedzieć na miejscu nawet przez pięć minut, nie kończy pracy, znajduje tysiąc wymówek, by nie wykonywać zadania dla niego określonego. To nie może denerwować rodziców. I tak bardzo pragnę, aby dziecko, uczęszczając do szkoły, uczyło się najlepiej i było zadowolone ze swoich osiągnięć. Oczywiście ważne jest, aby rozpocząć rozwój wytrwałości u dziecka z kołyski.

Jak rozwinąć wytrwałość u dziecka?

Aż do 6 lat proces kształcenia pewności u dziecka polega na różnorodności wspólnych gier rozwojowych i produktywnej komunikacji z rodzicami. W tym czasie musisz rozmawiać z dzieckiem więcej, czytać wiersze, śpiewać piosenki, wspólnie recenzować i komentować zdjęcia w książkach, czytać bajki itp. Nie należy przeciążać dziecka, wybierać gier i zajęć odpowiadających jego rozwojowi i wiekowi. Nie zamawiaj i nie zmuszaj do wykonywania zadań sprzecznych z życzeniem dziecka, zainteresuj go. Naucz dziecko, aby rozpocząć pracę od jakości do końca. Pamiętaj, by chwalić nawet najmniejsze osiągnięcia i starać się krytykować mniej.

Oto kilka wskazówek, jak podnieść wytrwałość u dziecka:

  1. Przestrzegaj ścisłej codziennej rutyny, ucząc dziecko, że "jest to konieczne".
  2. Bardziej aktywne gry na świeżym powietrzu. Daj dziecku okazję do rozpryśnięcia swojej energii: biegać, skakać i krzyczeć. Częściej odwiedzaj przyrodę, odwiedzaj parki, różne imprezy miejskie.
  3. Oferuj gry o wysokim zapotrzebowaniu na uwagę i wytrwałość u dziecka (projektanci, hafty, modelki, układanki, układanki itp.) Podziel skomplikowane zadania na części, dając krótkie i zrozumiałe instrukcje ich realizacji. Przeanalizuj, co zwiększyło zainteresowanie twojego dziecka, zachęć jego inicjatywę i zmierzaj w tym kierunku.
  4. jak podnieść wytrwałość u dziecka
  5. Pamiętaj, aby ograniczyć rozrywkę w telewizorze i komputerze, oferując bardziej przydatne i interesujące działania.
  6. Ze zwiększoną emocjonalnością dziecka pomogą ćwiczenia relaksacyjne.
  7. Zachęć dziecko do systematycznego sprzątania pokoju, umieszczania zabawek w miejscach. Naucz dyscypliny.

Podkreślanie wytrwałości u dziecka jest raczej trudnym zadaniem. W końcu dziecko najpierw bierze przykład od nas, rodziców. Pokaż wyobraźnię, cierpliwość i zrozumienie - i odniesiesz sukces.