Jak uczyć dziecko w puli w ciągu 1 roku Problem nauczania dzieci, aby samodzielnie przejść do puli jest bardzo istotny dla większości młodych rodziców. W końcu im szybciej dziecko uczy się robić interesy we właściwym miejscu, tym mniej matek będzie miało kłopoty z praniem i sprzątaniem.

Nie wszyscy rozumieją, kiedy trzeba przyzwyczaić dziecko do puli, a opinie na ten temat mogą być zupełnie inne. W tym artykule rozważymy sytuację z jednorocznymi dziećmi, a także pokażemy sztuczki nauczania dzieci tego wieku w nauce.

Większość lekarzy i doświadczonych rodziców wie, że najlepiej poczekać, aż dziecko skończy 18 lat, po czym można już rozpocząć systematyczne szkolenie. Nie, nie oznacza to, że do tego czasu nie powinno być garnka w domu, tylko w wieku 1,5-2 lat, dziecko dojrzewa do świadomego wykorzystania garnka zarówno psychologicznie, jak i fizjologicznie. Ale zdarzają się przypadki, kiedy szczególnie gorliwa mama udaje się osiągnąć zrównoważony rezultat już u rocznego dziecka.

Jak nauczyć dziecko pula?

Mama musi być świadoma, że ​​nie możesz zmusić dziecka do zrobienia tego, czego nie chce - w tym przypadku pomoże tylko pieszczota i cierpliwość. Dlatego, jeśli dziecko opiera się innowacjom, warto odłożyć to przedsięwzięcie na kilka tygodni, a następnie spróbować ponownie. Używanie zabawek, oglądanie kreskówek i innych rozrywek na puli jest niepożądane, ponieważ odwracają uwagę dziecka od głównej działalności.

Bardzo ważne i wstępne szkolenie dziecka. Oznacza to, że nawet przed osiągnięciem wieku jednego jest pożądane odmówić pieluchom w dzień, aby dziecko zobaczyło przyczynę i skutek.

Która pula do wyboru?

Najlepszy ze wszystkich, jasny, ciekawy fotel nocny, który będzie stabilny w każdej pozycji dziecka i nie zawróci będzie odpowiedni dla małych dzieci. Takich modeli, które są używane w przedszkolu należy unikać, ponieważ jednoroczne dziecko nie jest jeszcze bardzo dobry w kontrolowaniu swojego ciała, a upadki są możliwe.

Niepożądane jest również nauczanie garnki muzyczne, które przestraszyły lub odwróciły uwagę dziecka od przypadku lub modelu w postaci zwierząt z rączką z przodu. W końcu matka będzie musiała w nieskończoność całkowicie zdjąć i ponownie założyć spodnie, aby umieścić dziecko na takiej doniczce.

Sekwencja działań

Jeśli już zacząłeś uczyć dziecko chodzenia do puli, powinno to być wykonywane regularnie i systematycznie. Oznacza to, że dziecko powinno być zawsze w zasięgu wzroku, tak aby przy najmniejszych oznakach niepokoju (i takich, jakie istnieją, takich jak stękanie, zaczerwienienie nosa, drżenie) szybko umieścić dziecko na nocniku.

Dla tych, którzy nie wiedzą, jak nauczyć dziecko 1 roku życia w puli, istnieje zalecenie, aby systematycznie go sadzić. Podobnie jest w przedszkolach iz wielkim sukcesem. Oznacza to, że po każdym śnie i przed nim oraz przed i po posiłku dziecko powinno zostać umieszczone na naczyniu przez 5 minut. W tym przypadku odruch jest uruchamiany, a dziecko wkrótce zrozumie, dlaczego rodzice to robią, szczególnie jeśli jest on chwalony za pozytywny wynik.

Teraz, kiedy nauczyłeś się uczyć jednorocznego dziecka w garnku, po prostu trzymaj się prostej rutyny, a twoje dziecko mocno utwierdzi się w umyśle, Kiedy musisz nauczyć dziecko do puli że nie powinien pisać w majtkach.

Ale jeśli dziecko kategorycznie odmawia pójścia do puli, a jeden z jego rodzajów przynosi horror dziecku, to przy nauce lepiej poczekać i czekać, aż dojrzeje.

Jak nauczyć dziecko wstawania do garnka w nocy?

Głównie w nocy, dziecko pozostaje suche nieco później, ponieważ w tym przypadku ograniczenie oddawania moczu zależy tylko od fizjologicznej dojrzałości ciała. Bardzo rzadko, dzieci w wieku jednego roku nie moczą sobie spodni w nocy ani nie pytają o garnek. Sadzenie we śnie również nie jest zbyt skuteczne, ponieważ dziecko nieświadomie oddaje mocz.