jak zostawić dziecko z ojcem podczas rozwodu Każdego roku na Ukrainie, w Rosji i na całym świecie ogromna liczba rodzin rozpada się, a obecność nieletnich dzieci prawie nigdy nie staje się przeszkodą dla zakończenie stosunków małżeńskich. W takich okolicznościach rozwód przeprowadzany jest wyłącznie przez sądownictwo, a często w takich przypadkach na pierwszy plan wysuwa się pytanie, z którego z rodziców dziecko powinno pozostać.

Zazwyczaj dzieci pozostają z matką, a wielu ojców robi wszystko, aby uniknąć treści okruchów i wypełniać obowiązki rodzicielskie. Tymczasem istnieją inne przykłady, kiedy troskliwi, kochający i troskliwi ojcowie nalegają, aby dziecko zostało z nimi.

Warto zauważyć, że w niektórych sytuacjach kobiety nie zadają sobie trudu wychowania dziecka i chętnie przekazują je drugiemu rodzicowi. Ogólnie rzecz biorąc, w każdej rodzinie istnieją różne okoliczności, a potrzeba opuszczenia dziecka wraz z ojcem może pojawić się nawet wśród najlepiej prosperującej matki.

W tym artykule powiemy ci, jak zostawić dziecko z ojcem podczas rozwodu, jeśli matka nie ma zdolności lub chęci samodzielnego wychowania dziecka.

Jak zostawić dziecko z ojcem po rozwodzie?

Jak wspomniano powyżej, rozwód w obecności małżonków dzieci poniżej 18 roku życia w Rosji i na Ukrainie jest przeprowadzany wyłącznie przez sąd. Aby zostawić syna lub córkę z ojcem, musisz udowodnić istnienie takich okoliczności, jak:

  • niewłaściwy tryb życia matki i, przeciwnie, dobro ojca;
  • bezpieczeństwo finansowe Papieża, dobra stabilna praca i wysokie dochody - czynniki te będą w stanie potwierdzić okoliczności, w których ojciec dziecka ma większe możliwości utrzymania;
  • obecność pewnych zaburzeń psychicznych u matki, a także jej ograniczone możliwości;
  • stopień odpowiedzialności ojca za dziecko jest większy niż odpowiedzialność matki;
  • jak po rozwodzie opuścić dziecko z ojcem podróżujący charakter pracy matki, z powodu której nie może zapewnić niezbędnej opieki nad okruchami;
  • pragnienie nastolatka, który ma ponad 10 lat, aby zostać z ojcem i jego silne przywiązanie do ojca.

Kiedy sąd podejmuje decyzję o pozostawieniu syna lub córki z tatą, matka nie traci prawa do edukacji i jest odpowiedzialna za utrzymanie dziecka na równi z ojcem. Jeżeli strony nie są w stanie dojść do porozumienia samodzielnie, sąd może dodatkowo ustalić harmonogram wizyt matki z synem lub córką, a także odzyskać od niej wsparcie dla dzieci aż do jego większości.