We współczesnym świecie, twardym i bezemocjonalnym, bez doniesień o okrutnym traktowaniu rodziców i innych osób z dziećmi, a także zbrodni na ich podstawie, ani jeden biuletyn nie istnieje od dłuższego czasu. Nie zapomnij ich uświęcić i konsekwencji krzywdzenia dzieci - czy to depresja, palenie tytoniu, otyłość lub alkoholizm, zobowiązując przemoc lub stania się ofiarą przemocy, dziewczęce nieplanowane ciąże z powodu seksualnego zachowania wysokiego ryzyka, a najgorsze - tak samo brutalne zachowanie wobec własne dzieci.

Przyczyny molestowania dzieci

Często krytyczne sytuacje powodują okrucieństwo rodziców: utratę pracy, nieplanowaną ciążę. Czasami przyczyną jest elementarna ignorancja dotycząca rozwoju dziecka (pozornie nieuzasadniony płacz dziecka, trudna znajomość z pulą itp.). Co więcej, model przemocy w rodzinie zwykle przekazywany jest z pokolenia na pokolenie.

Oznaki krzywdzenia dzieci

Każde działanie szkodzące dziecku można uznać za zniewagę. Może to być fizyczne, emocjonalne lub seksualne, a czwartą formą wykorzystywania dzieci jest zaniedbanie.

  1. Dziecko krzywdzone fizycznie zawsze ma ślady bicia ciała, skaleczeń, siniaków, a czasem złamań i wewnętrznych obrażeń.
  2. Sprawiając, że dziecko myśli, że jest niechciany lub niewystarczający, krzyczy na niego, a nawet ignoruje, rodzice wywołują emocjonalną zniewagę, niewidoczną dla oka, ale nie mniej niebezpieczną.
  3. obraza seksualna stosowana jest przez kontakt seksualny między dorosłym a dzieckiem, demonstracyjnym należytym pornografii.
  4. W przypadku gdy dziecko nie ma niezbędnych artykułów gospodarstwa domowego, jest ono pozbawione opieki medycznej i ochrony, nie chodzi do szkoły, z powodu zaniedbania dziecka.

Wszystkie te rodzaje krzywdzenia dzieci są karalne z mocy prawa, a nie tylko z powodu pozbawienia praw rodzicielskich. Rodzice (w zależności od formy złego traktowania) podlegają odpowiedzialności administracyjnej, cywilnej lub karnej.

Jakie są oznaki wykorzystywania dzieci?

Spójrz na dziecko, możesz zauważyć oznaki bicia, tortury. O słabym nastawieniu świadczy zaniedbany stan dziecka, w szczególności stan zdrowia (dystrofia, pediculoza, wyraźne opóźnienie rozwoju fizycznego). Byłoby miło przyjrzeć się warunkom mieszkaniowym: niehigienicznym warunkom dziecka, zaniedbaniu standardów higieny, być może dziecku i naprawdę nie ma miejsca do spania, - wszystko to świadczy o pogardliwym i obraźliwym traktowaniu dzieci w rodzinie.

Statystyki dotyczące wykorzystywania dzieci

Według statystyk, najczęstszym przejawem wykorzystywania dzieci jest pozbawienie jedzenia lub picia (około 20-24%), 10-15% rodziców zamyka swoich potomków w ciemności, a około 13% jest całkowicie wyrzucanych z domów. Około 25-50% dzieci zgłasza, że ​​zostały poddane przemocy (zgodnie ze statystykami międzynarodowymi), a około 30 tysięcy dzieci w wieku poniżej 15 lat staje się ofiarami morderców. Statystyki dotyczące wykorzystywania dzieci pokazują, że dziecko często staje się celem uwolnienia negatywnych emocji rodziców, na przykład w Rosji w 2009 roku zmarło około 1,7 tys. Dzieci, a 65 tys. Rodziców pozbawiono praw rodzicielskich, na Ukrainie sytuacja nie jest lepsza: około 80 tysięcy rodzin zostało zarejestrowanych w związku z wykorzystywaniem dzieci.

Случаи жестокого обращения с детьми

Przypadki krzywdzenia dzieci są naprawdę niesamowite. Jeden z najbardziej sensacyjnych przypadków miał miejsce niedawno w marcu 2010 roku. Sąd Okręgowy w Krasnojarsku został uznany za winnego i skazany na 15 lat więzienia w wysokiej karnej kolonii karnej A.Ch. Cherepanov, który brutalnie zabił jednoroczną dziewczynę. Rodzice dziewczynki odeszli w interesach, pozostawiając dziecko babci. W godzinach wieczornych, babcia z wnuczką poszedł do sąsiada (żyła ze swoim współlokatorem, teraz skazany), po wypiciu alkoholu babcia poszła do domu (zapominanie wnuczka), a dziecko śpi w jednym łóżku z Cherepanov. Rano przerażona dziewczynka zaczęła krzyczeć, za co rzucił ją na podłogę i po przenikliwym krzyku dziecka zadał śmiertelne rany na głowę nożem i siekierą.