zimowe gry dla dzieci Zima to czas, w którym można spędzić czas wolny w rodzinie, bawiąc się i pożytecznie. Zimowe zabawy dla dzieci - wyjątkowa okazja do zabawy, biegu, skoku, gdy na zewnątrz jest zimno i trzeba się rozgrzać.

Zimowe gry dla dzieci na zewnątrz

Drodzy rodzice! Zwab swoje dzieci na ulicę, nawet jeśli nie jest tak ciepło, jak byś chciał. Zimowe gry na świeżym powietrzu dla dzieci - najlepszy sposób na stwardnienie, poprawienie nastroju i dobrą zabawę. Co grać na ulicy?

Oczywiście można zjechać na łyżwach na lodowcu, na sankach, na łyżwach, na nartach. Gry śnieżkami są bardzo popularne. Ale o wiele ciekawiej jest spróbować czegoś nowego i niezwykłego.

  1. Narysuj poplątany labirynt kolorowych farb na śniegu (do tego możesz użyć wody z barwnikiem do jedzenia w butelkach), aby dzieci "rozwikły" ją.
  2. Graj w śnieżne wyścigi. Aby to zrobić, podziel się na dwie drużyny i zbieraj na śnieżnej kuli (powinna być ciasna, dobrze przetoczona) i oznacz metę. Jeśli jest dużo graczy, należy podzielić tor na obszary, za które odpowiadają poszczególni uczestnicy. W zespole musisz rzucić com do następnego gracza. Tak więc drużyna, która szybko dostarczy piłkę do mety, wygra.
  3. Po obfitych opadów śniegu możesz budować domy ze śniegu. Aby to zrobić, musisz zrobić dużą zjeżdżalnię ze śniegu, zagęścić ją, a następnie zrobić "pokoje" w niej, chodniki itp. Możesz je uczynić małymi, ponieważ dzieci uwielbiają pełzać po śniegu, ale dlatego, że dom może być niski i niezbyt szeroki. gry zimowe dla dzieci Ostatnim akcentem możesz "wyciąć" fasadę w stylu, który Ci się podoba.

Zimowe gry zimowe dla dzieci

Pamiętaj, że w zimowe gry dla dzieci możesz nawet grać w pomieszczeniu . Możesz na przykład zorganizować konkurs na dekorowanie choinki, przygotowywanie girland lub płatki śniegu na prędkości. Możesz także pisać bajki zimowe. Można to zrobić zbiorowo, gdy każdy wymyśli jedno zdanie. Interesujące jest również narysowanie zimowych zdjęć w zespole i uczynienie z nich wystawy, a tematyka zdjęć może być najbardziej nieoczekiwana, a najlepiej, gdy są zabawne i oryginalne.