dysgrafia i dysleksja u dzieci Czasami matki nie rozróżniają dwóch różnych zaburzeń: dysleksji i dysgrafii, które często obserwuje się u dzieci w wieku przedszkolnym.

Czym jest dysleksja?

W prostych słowach dysleksja to nic innego jak naruszenie umiejętności czytania tekstu. Ta patologia jest jednak selektywna, tj. zdolność do opanowania czytania jest ograniczona, ale ogólna umiejętność uczenia się zostaje zachowana. Dysleksja charakteryzuje się uporczywą niezdolnością do opanowania czytania i towarzyszy jej niepełne zrozumienie tego, co ostatnio czytał.

Objawy dysleksji u dzieci są dość łatwe do ustalenia. Takie dzieci mogą czytać to samo słowo 2 razy na różne sposoby. Ponadto, czytając, niektórzy faceci po prostu próbują odgadnąć słowo, które sugerowała mama. W tym samym czasie opierają się na początkowej części słowa, nazywając je podobnie w dźwięku.

Zrozumienie, co dziecko przeczytało, jest raczej trudne, aw niektórych przypadkach kompletnie nieobecne - czytanie jest mechaniczne. Właśnie dlatego takie dzieci często powstają problemy w szkole podstawowej ponieważ czasami nie mogą zrozumieć reguły, którą czytają, ani stanu problemu matematycznego.

Leczenie dysleksji u dzieci - długi proces, który sprowadza się do długich, regularnych badań czytania z dzieckiem, przy użyciu specjalnych technik.

Czym jest dysgrafia?

Wiele matek, które spotkały się z takim naruszeniem, jak rozregulowanie dziecka, nie ma pojęcia, co to jest i co należy zrobić.

Disgrafia to niezdolność dziecka do opanowania litery. W tym samym czasie nie obserwuje się żadnych innych zaburzeń rozwojowych. Jak wiadomo, proces pisania składa się z kilku etapów. Najczęściej spotykana jest tak zwana dysgrafia optyczna, której towarzyszy defekt w bliskiej przestrzeni. W tym samym czasie dziecko widzi jak przez okno, reszta przestrzeni poza nim jest odwrócona do góry nogami. Fakt ten jest jedną z wielu przyczyn dysgrafii. Leczenie dysleksji u dzieci u dzieci. W takich przypadkach litery są odwracane. Błędy są również obserwowane w procesie rysowania.

Jak leczyć te zaburzenia?

Przed leczeniem dysgrafii i dysleksji u dzieci konieczne jest dokładne ustalenie, że istniejące naruszenia dotyczące pisania i czytania są związane z patologią. Zapobieganie tym naruszeniom powinno się odbywać nawet w wieku przedszkolnym. W takich przypadkach użyj specjalnych technik, aby poradzić sobie z tymi naruszeniami.