nastoletni rower Wiele osób przyjmuje aktywny tryb życia, aw niektórych rodzinach rozrywka wiąże się bezpośrednio ze sportem lub rekreacją na świeżym powietrzu. Dzieci są aktywne, więc wiele dzieci lubi jeździć na rowerze z przyjemnością. Rodzice chcą wesprzeć dziecko, pomóc mu uczynić swoje hobby jeszcze przyjemniejszym i bezpieczniejszym. Ponieważ tak ważne jest, aby wybrać najlepszy rower dla dziecka, dla którego najpierw musisz zrozumieć wiele niuansów. Dlatego rodzice muszą dowiedzieć się informacji, które dostarczą odpowiedzi na wiele pytań.

Funkcje rowerów dla nastolatków

Zazwyczaj rowery te różnią się od dorosłych nieco mniejszym rozmiarem ramy i kołami. Modele zaprojektowane dla chłopców zazwyczaj nie mają innych różnic, ale z tymi, które są kupowane dla dziewcząt, wszystko jest inne. Są bardziej zwarte, mają pewną konstrukcję siodła, czasami są dostarczane z koszem. W modelach miejskich górna część może być zaniżona, co pozwala dziewczynie usiąść na rowerze w sukience.

nastoletni rower 7nastoletni rower 8nastoletni rower 9

W rowerach górskich nastolatków struktura ramy jest zredukowana, koła mają mniejszą średnicę. Jeśli nagle dziecko musi ostro się zatrzymać, takie cechy konstrukcyjne pozwolą mu z łatwością postawić stopy na ziemi i spokojnie zsiąść z siodła. Dzięki temu podróż jest bezpieczniejsza i zmniejsza prawdopodobieństwo zranienia.

nastoletni rower 1nastoletni rower 2nastoletni rower 3

Producenci nastoletnich rowerów

Zanim kupisz rower, musisz nauczyć się różnych informacji o nim, w tym o najpopularniejszych markach. Każdy z producentów stara się stworzyć najbardziej optymalny model, który ma specjalne cechy.

Wielu ludzi lubi tę markę, jak Stels. Takie opowieści są wybierane przez miłośników spokojnej jazdy i tych, którzy lubią niecierpiętość. Rowery różnią się komfortem, zwrotnością, doskonale poruszają się po terenie trudnym. Są odpowiednie nawet dla tych, którzy nie mają żadnego szkolenia, ponieważ przemyślany projekt pomoże ci szybko opanować rower.

Wyróżnia się również doskonałej jakości rowerami amerykańskiej firmy Trek. Specjaliści firmy dbają o stałą poprawę jakości produktu, bezpieczeństwa i komfortu. W produkcji wykorzystywane są nowoczesne technologie do tworzenia lekkich ramek, które jednocześnie będą silne i niezawodne.

Inną znaną marką jest Merida, która jest gotowa zaoferować szeroki asortyment. Modele nastoletnich rowerów są dość lekkie, a także zwrotność, łatwa obsługa. Również producenci zwracają uwagę na wygląd motocykli, dbając o jasny design.

Jak wybrać nastoletni rower?

Najpierw musisz zdecydować, gdzie odbędzie się jazda na rolkach, aby dowiedzieć się, który rower kupić - rower górski lub taki, który nadaje się do jazdy po mieście, czyli pieszej wycieczki. W tym drugim przypadku można zwrócić uwagę na składane rowery nastolatki, ich zaletą jest wygoda przechowywania i transportu.

nastoletni rower 4nastoletni rower 5nastoletni rower 6

Najważniejsze, że rower jest wygodny dla dziecka i pasuje do niego przez wzrost, ponieważ przy zakupie warto stosować się do takich zaleceń:

  • pozwól nastolatek usiąść na rowerze i ocenić, jaki jest wygodny;
  • kolana nie powinny przypadkowo dotykać kierownicy;
  • Nie pozwalaj nastolatkowi na garb na rowerze;
  • musisz upewnić się, że ramka znajduje się około 5-10 cm poniżej pachwiny dziecka stojącego nad nim;
  • należy sprawdzić, czy nastolatek, który siedzi w siodle, może spokojnie podnieść nogę do pedału w niższej pozycji, a kończyna powinna być lekko zgięta w tym samym czasie.

Nie wahaj się zadawać pytań konsultantom w sklepie, a także tym, którzy przez długi czas jeździli na rowerach, ponieważ łatwiej będzie dokonać wyboru.