W niektórych krajach młody tata może nie oddać dziecka, jeśli samochód nie ma specjalnego krzesełka dla dzieci. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się dość dziwne, ale w rzeczywistości bezpieczeństwo okruchów zależy przede wszystkim od odpowiedzialności dorosłych.

Dlaczego potrzebuję wzmacniacza fotelika dla dziecka?

Małe dzieci mogą być transportowane siedzenia samochodowe lub avtolyulkah . Starsze dzieci w większości przypadków po prostu stawiają rodziców na tylnym siedzeniu i zapinają pasy bezpieczeństwa. Ta opcja jest całkiem do przyjęcia, ale tylko wtedy, gdy wysokość dziecka wynosi 145-150 cm. W przeciwnym razie pas zostanie ustawiony nieprawidłowo, ponieważ większość z nich znajduje się w obszarze klatki piersiowej i miednicy, a to jest możliwe tylko przy pewnym wzroście.

Urządzenie przytrzymujące dla dzieci należy do trzeciej grupy siedzeń samochodowych i jest przeznaczone dla dzieci o wadze 22-36 kg. W rzeczywistości jest to to samo krzesło, ale bez oparcia. Może być stosowany dla dzieci o wysokości 135 cm.

Czasami takie urządzenie jest po prostu konieczne, aby zaoszczędzić miejsce na długich trasach, a czasami dzieje się tak na odwrót: trzeba jechać na bardzo krótkim dystansie, a nie można umieścić miękiszu na tylnym siedzeniu.

Kiedy dziecko jest jeszcze całkiem w porządku na zwykłym krześle, ale zajmuje sporo miejsca, w małych samochodach może to stanowić problem. W tym przypadku rozsądnie jest używać wzmacniacza. Można go przechowywać w bagażniku i zainstalować w kilka minut. Jest to również bardzo wygodne w zimie, gdy dziecko ma dużo ubrań i jest po prostu ciasno w foteliku samochodowym.

Jak wybrać wzmacniacz dla dzieci?

Istnieje wiele modeli w różnych kategoriach cenowych. Cena zależy od użytych materiałów, producenta i konfiguracji. Pod względem warunkowym istnieją trzy główne typy wzmacniaczy samochodowych dla dzieci.

  1. Wzmacniacz dla dzieci z pianki. Jest to model najniższej kategorii cenowej, ale ma również odpowiednią jakość. W razie wypadku taki fotel może się po prostu podzielić. W rezultacie dziecko może zawieść i dostać gwałtowne obrażenia w jamie brzusznej z pasów.
  2. Plastikowe urządzenie wspomagające dla dzieci jest bardziej niezawodną opcją. Konieczne jest jednak wybranie modeli wyłącznie z wytrzymałego tworzywa sztucznego i usztywnień.
  3. Wielowarstwowy wzmacniacz fotelika dziecięcego jest najbardziej wytrzymały i bezpieczny. Najlepsza opcja - krzesło na metalowej podstawie. Składa się z metalowej warstwy, w środku znajduje się specjalny materiał pochłaniający energię, a na wierzchu poliuretan z miękką, komfortową warstwą.

Na cenę mają wpływ niektóre cechy projektu. Aby wybrać naprawdę wysokiej jakości przenośny krzesełko do karmienia, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • starannie obróć wybrany model w ręce i sprawdź go na chwilę przerwy (jeśli dokonujesz zakupu w dobrym salonie, sprzedawca powinien zaproponować ci przetestowanie towarów, które lubisz);
  • Zwróć uwagę na sposób montażu w salonie samochodowym (najlepsze są te modele, które są zamontowane na isofix lub zatrzask, po prostu umieszczenie siedziska na tylnym siedzeniu nie jest najbardziej niezawodną opcją, ponieważ przy ostrym skręcie może to nie wystarczyć);
  • Wzmacniacz do samochodu dla dzieci
  • dopalacze w samochodzie powinny być odpowiednio dobrane dla danego dziecka (wysokość i kąt nachylenia powinny być wystarczające, aby pas nie dotykał twarzy);
  • nie mniej ważna jest szerokość, ponieważ niektóre modele nie są przeznaczone do długiego życia, a dziecko wkrótce staje się ciasne;
  • Wzmacniacz samochodowy dla dzieci, taki jak krzesełko, powinien mieć dość praktyczną wierzchnią warstwę (bardzo często w drodze, dzieci lubią jeść i pić i są wygodne, gdy można po prostu zdjąć pokrywę i umyć ją w pralce).