"Czy potrzebujesz fotelika dla noworodka?" - to pytanie wielu przyszłych rodziców pyta na krótko przed urodzeniem dziecka. Od przyjaciół, krewnych i przyjaciół można usłyszeć absolutnie sprzeczne odpowiedzi na to pytanie. Aby podjąć właściwą decyzję, przyszli ojcowie i matki powinni sami przekonać się o zaletach i wadach używania fotelika dla noworodka.

Nowoczesne foteliki samochodowe dla noworodków i niemowląt są kluczem do bezpiecznego transportu w samochodzie. Ale aby zapewnić dziecku niezbędne bezpieczeństwo, musisz wybrać wysokiej jakości fotelik samochodowy i prawidłowo go zainstalować. Oto kilka zalet korzystania z fotelików samochodowych dla dzieci dla noworodków:

  1. Tylko w foteliku samochodowym dziecko jest bezpiecznie zamocowane w samochodzie. Nawet ręce mojej matki nie są w stanie utrzymać dziecka w razie ostrego szoku. Według statystyk większość wypadków ma miejsce w wyniku nagłego hamowania samochodu. A szkoda, że ​​mały człowiek jest zdolny do najmniejszego pchnięcia, zwłaszcza jeśli dziecko nie jest zapięte.
  2. Niektórzy rodzice wolą nosić dziecko w kołysce. Argumentują swój wybór faktem, że pozioma pozycja w kołysce jest użyteczna i bezpieczna dla dziecka. Jednak przy silnym hamowaniu, kołyska jest w stanie wysunąć się z siedzenia, dziecko może wypaść z niego i uderzyć o twardą powierzchnię wewnątrz kabiny. Korzystanie z fotelika dla noworodka nie pozwala dziecku poruszać się z miejsca w żadnej sytuacji, co zapewni mu bezpieczeństwo i bezpieczeństwo.
  3. Wśród rodziców jest opinia, że ​​fotelik jest szkodliwy dla noworodka, ponieważ może on uszkodzić plecy i postawę dziecka. W rzeczywistości gama nowoczesnych fotelików samochodowych jest bardzo szeroka. Istnieją modele zaprojektowane dla każdej wagi, wzrostu i wieku dziecka. Do najmniejszych fotelików samochodowych wyposażono specjalny rozkładany tył. Ta pozycja całkowicie powtarza pozycję dziecka w ramionach matki. Niektóre modele są wyposażone w specjalną wkładkę w foteliku samochodowym dla noworodka, co zmniejsza obciążenie pleców dziecka.

Jak wybrać fotelik dla noworodka?

Aby wybrać najlepszy fotelik dla noworodków, musisz poznać niektóre cechy tych produktów.

Fotel dziecięcy dla noworodka należy do grupy 0. Do tej grupy należą foteliki samochodowe odpowiednie dla dzieci od urodzenia do jednego roku. Waga dziecka nie powinna przekraczać 10 kilogramów. Fotelik dla nowo narodzonego zespołu 0 to fotelik samochodowy, w którym dziecko znajduje się w pozycji poziomej. Zewnętrznie, samochód jest podobny do zwykłej kołyski z wózka. Dzięki specjalnym mocowaniom pasuje bezpiecznie do tylnej części samochodu. W tym modelu fotelika samochodowego dla noworodka dziecko jest zapinane na szerokie i miękkie pasy. Specjalny łącznik blokuje głowę dziecka.

Również dla noworodka pasuje do grupy fotelików samochodowych 0+. Te foteliki samochodowe są nośnikiem dla noworodka, który znajduje się naprzeciwko ruchu samochodu. Fotelik ten można zamontować z tyłu lub na przednim siedzeniu. Auto-fotele grupy 0+ są często zawarte w zestawie wózków-transformatorów. Mogą być używane jako urządzenie do przenoszenia, krzesełko do karmienia, wózek spacerowy.

Wybierając fotelik samochodowy dla noworodka, należy zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

Как выбрать автокресло для новорожденного
  • Tapicerka wewnętrzna i wszystkie inne materiały, które będą bezpośrednio stykać się ze skórą dziecka, powinny być miękkie i naturalne;
  • wszystkie pasy i uchwyty muszą być dobrej jakości i funkcjonalne;
  • Fotelik samochodowy dla noworodka powinien być znaną firmą, która słynie z jakości i niezawodności.

Po zapoznaniu się z modelami siedzeń samochodowych dla dzieci i cechami ich użytkowania, każda matka będzie mogła wybrać najlepszą opcję dla swojego dziecka.