Opuszczony ... Jeden z najsmutniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Oczy porzuconych dzieci są nieskończenie smutne, ponieważ rodzice uważali, że wychowywanie ich i opiekowanie się nimi będzie dużym obciążeniem w ich życiu.

Po co wyrzucać dzieci?

Uważa się, że dzieci są kwiatami życia. Ale wygląd niektórych osób jest wręcz przeciwny: dla nich opieka nad dziećmi staje się nadmiernym obciążeniem. Dlaczego to wychodzi? Co sprawia, że ​​rodzice popełniają tak nieprzyzwoity czyn i pozostawiają dziecko pod opieką państwa? Najczęściej niechciane dziecko rodzi się w niekorzystnej rodzinie, w której mąż i żona zajmują się swoimi wadami, to znaczy piją lub zażywają narkotyki. Oczywiście są zbyt zajęci, by angażować się w swoje dziecko.

Bardzo często matki porzucają dzieci, jeśli odkryją poważną patologię w rozwoju fizycznym, umysłowym lub wady wyglądu. Dlatego dzieci potrzebują specjalnej opieki, drogiego leczenia, całego swojego wolnego czasu. Nie każda kobieta zdecyduje się praktycznie poświęcić swoje życie opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem lub niepełnosprawnym dzieckiem, pacjentem z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, ciężką chorobą serca itp.

Nierzadko zdarza się, że kobieta rodzi i zostawia dziecko w sierocińcu z powodu niepewności, że może zapewnić normalne życie. Zwłaszcza jeśli na początku tata opuścił dziecko i nie czeka na wsparcie od niego. Brakuje pomocy państwa dla nowych matek.

Dość często porzucane dzieci w domu macierzyńskim pojawiają się w domach dziecka ze względu na fakt, że nie są mile widziane i ingerują w ich matkę. Tak więc dzieci w wieku szkolnym odmawiają dzieciom nalegań rodziców, którzy mają przed sobą całe życie, przypadkowo "latające" samotne kobiety, które chcą zorganizować życie osobiste. Czasami matki nie mogą wychowywać dzieci z powodu poważnej choroby.

Los opuszczonych dzieci

Jest mało prawdopodobne, że w naszym kraju znajdzie się osoba, która chce wychować się nie we własnym domu, ale w sierocińcu. Społeczeństwo zna trudne warunki życia dzieci porzuconych przez rodziców: życie zgodnie z harmonogramem w schronisku, okrutne traktowanie i ćwiczenia wychowawców, często niedożywienie i złe ubranie. Takie dzieci dorastają wściekły na cały świat. A powodem tego jest nie tylko bezduszna sytuacja sierocińca. Te dzieci są wściekłe, przede wszystkim na matkę, która nie była potrzebna.

Nie wszyscy faceci mieli szczęście w postaci adopcji przez odpowiednich rodziców, którzy mogli stopić lód w sercu dzieci. Niestety, najczęściej starają się zabierać porzucone dzieci, aby je wychowywać i wychowywać od urodzenia.

W przyszłości taki stan emocjonalny uniemożliwia zbudowanie rodziny przez dojrzałe sierociniec. Ponadto dzieci porzucone przez niemowlęta nie wiedzą, co to jest, ponieważ nigdy nie widziały przykładu.

Dzieciom, które opuściły sierociniec trudno jest przystosować się do niezależnej dorosłości, głównie ze względu na brak zachęty, ponieważ były zmuszone do działania (nauki, pracy) spod "kija".

Według statystyk, niewielu udało się osiedlić w życiu. Większość imigrantów z sierocińców popełnia zbrodnie, staje się alkoholikami lub popełnia samobójstwo. Starsze porzucone dzieci często prowadzą do żebractwa Dzieci porzucone przez rodziców życia. Kwadratowe metry obiecane przez państwo z powodu oszustw nie zawsze trafiają do tych, którzy byli zamierzeni przez prawo. I często nieruchomość jest przenoszona w przygnębiającym stanie. Tylko kilka byłych dzieci w sierocińcu może dostać pracę i żyć normalnie - nie więcej niż 10%.

Takie ciemne obrazy opuszczonych dzieci mogły skłonić cię do dobrego uczynku. Oczywiście nie jest to wezwanie do adopcji dziecka. Ale możesz pomóc dzieciom nie zatwardzać duszy. Nie trzeba nosić jedzenia ani odzieży. Po prostu daj im swoje ciepłe ciepło!