Dla lekarzy starożytnych w diagnozowaniu pacjenta często pomagało sprawdzenie stanu paznokci lub paznokci. Według nich uzdrowiciel próbował zrozumieć, jakie procesy zachodzą w ciele ich właściciela, ponieważ paznokcie odzwierciedlają stan zdrowia na długo przed pojawieniem się objawów choroby.

Jeśli stan paznokci współczesnego człowieka dorosłego nie jest zbyt dobry, używa się różnych środków do ich wzmocnienia i wzmocnienia (lakiery, oleje). Ale co z rodzicami, jeśli paznokcie ich dziecka są popękane i co może powiedzieć to odchylenie?

Przyczyny zalaminowania paznokci

Przede wszystkim muszą dowiedzieć się, dlaczego ich paznokcie są popękane.

  1. Twój paznokieć lub palec mógł zostać zraniony. To często powoduje oderwanie się płytki paznokcia.
  2. Złamane paznokcie można również znaleźć u dziecka, które je gryzie lub uwielbia okresowo ssać palce. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, kup specjalny krem ​​gorzki dla tych dzieci w aptece. Regularnie smaruj gwoździe dziecka, upewniając się, że cała płytka paznokcia, a zwłaszcza krawędź gwoździa, pokryta jest lakierem. Pomagacie więc dziecku pozbyć się złego nawyku i poprawić stan jego paznokci.
  3. Każdy wie, że problem skóry i paznokci wskazują na problemy trawienne i jelit. Palcówka paznokci u dzieci jest często sygnałem o braku niektórych witamin i minerałów (wapnia i żelaza) w diecie. Aby wyjaśnić sytuację i dowiedzieć się, które dokładnie elementy należy wypełnić w organizmie, należy skontaktować się z lokalnym lekarzem pediatrą w celu przeprowadzenia ogólnego badania krwi i moczu. Po przejrzeniu wyników testu lekarz zaleci kompleks wielowitaminowy, jeśli będzie to konieczne. Będziesz musiał upewnić się, że dieta dziecka zawiera produkty zawierające żelazo i wapń. Obowiązkowe dla jego menu są produkty mleczne, migdały, rodzynki, kapusta, suszone morele, chleb grubej mielonej, zielenie, rośliny strączkowe i cytrusy.
  4. Jeśli Ty lub pediatra podejrzewasz, że Twoje dziecko jest rozwarstwione paznokciami z powodu grzyba, skonsultuj się z dermatologiem lub mikologiem dlaczego paznokcie dziecka są cienkie .
  5. Czasami paznokcie dziecka cierpiącego na brak paznokci w paznokciach są mocno spienione. Takie dzieci powinny używać produktów galaretowatych, na przykład galaretki lub marmolady (koniecznie zawierającej żelatynę, ale nie agar-agar).

W medycynie ludowej, w celu uniknięcia rozwarstwienia paznokci, używamy kąpieli olejku roślinnego z dodatkiem niewielkiej ilości soku z cytryny i kropli jodu (jeśli dziecko nie ma na sobie alergii).

Wyeliminuj podstawowe przyczyny foliacji paznokci, a wkrótce nagietki Twojego dziecka znów będą zdrowe.