dlaczego kobiety w ciąży nie mogą prasować kotów Mówią, że kobiety w ciąży nie mogą prasować kotów. Wiele osób uważa to stwierdzenie za kolejny zabobon. Okazuje się jednak, że zakaz kontaktu ze zwierzęciem ma naukowe uzasadnienie. Dowiedzmy się więc, dlaczego kobiety w ciąży nie mogą prasować kotów i jakie mogą być tego konsekwencje.

Dlaczego nie można prasować kotów podczas ciąży?

Jeśli twoje zwierzę mieszka z tobą od wielu lat, ciąża nie jest powodem, aby unikać kontaktu ze zwierzęciem, a jeszcze bardziej szukać innego domu dla niego. Z pewnością od dawna wynaleziono odporność i pasożytniczą chorobę, taką jak toksoplazmoza, nie jesteście zagrożeni. Faktem jest, że czynnik powodujący chorobę można znaleźć w kociach i ze względu na pewne szczególne cechy higieny kotów w całym ciele. Zatem, głaszcząc zwierzę, ciężarna kobieta może zostać zarażona i zaszkodzić dziecku. Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy kot jest nosicielem infekcji i jeśli kobieta nie miała kontaktu z tym zwierzęciem przed ciążą.

Aby "spać spokojnie" i nie zastanawiać się, czy kobiety w ciąży mogą prasować koty, wystarczy zabrać zwierzę do kliniki weterynaryjnej i przekazać analizę obecności przedstawiciela toksoplazmoza. A najbardziej przyszła matka, mając zwierzę w domu i zamiar urodzenia dziecka, powinna była zdać egzamin wczesny.

Oczywiście, aby nie ryzykować zdrowia dziecka i nie dręczyć się wątpliwościami, czy kobiety w ciąży mogą uderzać w koty, w tym czasie lepiej nie rozpoczynać zwierząt domowych w domu i nie petować uroczych zwierzątek na ulicy. W rzeczywistości, z wyjątkiem kotów, toksoplazmoza jest przenoszona przez psy, chomiki i około 200 gatunków ssaków. Poza tym urocze futrzaste stworzenie, poznało ciężarną kobietę na ulicy, Czy kobiety w ciąży mogą pieścić kotki? może "nagrodzić" go robakami i ringworm. Oczywiście, można zauważyć oznaki pozbawiania - łysiny na łapach, ogonie, uszach, ale czasami spoglądają za późno.

Jeśli chodzi o robaki, nie ma powodu, by wątpić - na pewno bezpańskie zwierzę nie karmi się w najlepszy sposób i nikt nie daje mu do tego środków przeciwrobaczych. W skrócie, konkluzja sugeruje - twój ulubiony zwierzak wciąż pozostaje twoim wiernym przyjacielem (tylko czyszczenie toalety jest lepiej powierzone innym domownikom), ale kontakty z innymi zwierzętami powinny zostać zatrzymane.