Dlaczego kobiety w ciąży nie mogą jeść arbuza i melona Długo wyczekiwane lato przynosi ze sobą różnego rodzaju świeże przysmaki - maliny, truskawki, gruszki, winogrona, śliwki i wiele innych zdrowych i smacznych. Ale jest opinia, że ​​melonów, takich jak arbuz i melon, nie można znaleźć w czasie ciąży. Spróbujemy ustalić, czy to prawda, czy inny mit związany z urodzeniem dziecka, którego jest bardzo wiele.

Myśląc logicznie, dlaczego kobiety w ciąży nie mogą jeść arbuz i melon Możesz dojść do rozsądnego wniosku - wszystko jest użyteczne, ale z umiarem. Dotyczy to zwłaszcza ostatniego trymestru, kiedy ciało kobiety jest już przeciążone.

Kiedy lato dopiero nabiera rozpędu i nadal jest daleko od zbiorów, staje się jasne, dlaczego arbuz i melon nie mogą być w ciąży. Przecież importowane owoce są pełne azotanów, które pomagają im dojrzeć i przechowywać. A te pierwiastki chemiczne są bardzo szkodliwe dla matki i dziecka w jej brzuszku. Dlatego nie powinieneś ryzykować używania tych podejrzanych produktów.

Specjalne zastrzeżenia

Wszyscy wiedzą o zdolności miąższu arbuza do "mycia nerek", ale dotyczy to zdrowych ludzi. Jeśli ciężarna kobieta cierpi na obrzęk, wówczas jest to przeciwwskazane do stosowania tego owocu, ponieważ obrzęk może tylko wzrosnąć.

Jeśli chodzi o pachnące melony, nie zaleca się stosowania kobiet w ciąży, Arbuz w czasie ciąży nie może być którzy mają historię chorób przewodu żołądkowo-jelitowego. Po kilku lobules może wystąpić zaostrzenie zapalenia żołądka, ból wątroby, wzdęcia i wzdęcia.

Melon - dość ciężki produkt, który można stosować tylko w ograniczonych ilościach. Ponadto, to więcej niż inne melony mogą gromadzić szkodliwe substancje z ziemi i atmosfery, a zatem konieczne jest, aby upewnić się, że rosła w ekologicznie czystym regionie.

Dowiedzieliśmy się, dlaczego w czasie ciąży nie można jeść arbuzów i melonów. Kobieta, która rodzi dziecko, powinna przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie, a dopiero potem myśleć o swoich własnych interesach.