Niedawno najbardziej oczekiwana ceremonia wręczenia nagród filmowych roku - Oscar-2016. Nazwiska wszystkich zwycięzców i filmów, które wygrały nagrody, są już znane. Kto zdobył Oscara w sezonie 2016?

Oscar Actors w 2016 roku

Oczywiście, jeśli mówimy o nagrodach, które są przyznawane bezpośrednio ludziom za ich pracę filmową w zeszłym roku, to najciekawiej jest dowiedzieć się, kto wygrał cenione statuetki wśród aktorów, ponieważ widzimy je na ekranie i śledzimy wzloty i upadki ich życia.

W nominacji "Najlepsza męska rola" Oscar-2016 otrzymał Leonardo DiCaprio . Czy aktor zdobędzie cenną statuetkę? albo odejdzie znowu bez niczego - to była główna intryga ceremonii. Leonardo niemal corocznie produkuje najbardziej godne w planie aktora i interesujące dla psychologicznego wykonania utworu, otrzymał już sześć razy nominację, ale nigdy nie został laureatem. W tym roku spełniły się marzenia fanów aktorów - Leo otrzymał Oscara za główną rolę w filmie "Survivor".

кто получил Оскар-2016 1

Statuetka dla najlepszej aktorki trafiła do Brie Larson , choć rywalki aktorki były bardzo silne: tutaj i ulubiona jury Jennifer Lawrence dla Joy i Sirsha Ronan dla Brooklyn oraz Cate Blanchett dla Carol i Charlotte Rampling za swoją pracę w filmie "45 lat". To było dość niespodziewane, że Jennifer Lawrence Oscar-2016 nie otrzymała, choć nazywała się prawdopodobnie zwycięzcą.

кто получил Оскар-2016 2

Nagrodę dla "Najlepszego aktora w roli drugoplanowej" otrzymał Michael Ryloans za rolę w filmie "Most szpiegowski". By the way, były tu również niespodzianki. Jasna praca i niezwykła postać w filmie "The Survivor" sugerują, że Tom Hardy otrzyma Oscara-2016, ale jury postanowiło inaczej.

кто получил Оскар-2016 3

"Najlepsza aktorka drugoplanowa" została uznana za rolę młodej szwedzkiej aktorki Alicii Vikander w filmie "Dziewczyna z Danii". Wielu krytyków zauważyło ogromny talent gwiazdy, a także mocną pracę nad dramatem. Przed opublikowaniem ostatecznej listy kandydatów wielu nawet uwierzyło, że Alicja będzie mogła rywalizować o Oskara w nominacji "Najlepsza rola kobieca".

кто получил Оскар-2016 4

Lista osób - nie aktorów, którzy otrzymali Oscar-2016

Oprócz nagród głównych aktorskich, Oscary zostały również nagrodzone za prace poza kadrem. Te figurki są nie mniej ważne niż nagrody zdobyte przez aktorów, ponieważ ogromny zespół ludzi pracuje nad każdym filmem.

Film "Survivor" wygrał w tym roku jury, w dużej mierze dzięki pracy Alejandro Gonzáleza Inarritu , który został "Najlepszym reżyserem".

кто получил Оскар-2016 5

Nagrodę za "Najlepszy scenariusz" otrzymali autorzy filmu "In the Spotlight" Thomas McCarthy i Josh Singer .

кто получил Оскар-2016 6

Nagrodę za "Najlepszy adaptowany scenariusz" otrzymało również dwóch autorów, którzy pracowali z książką Michaela Lewisa "Gra na slajd". The Secret Springs of Financial Catastrophe ", dla Adama McKaya i Charlesa Randolpha (" The Game for the Fall ").

кто получил Оскар-2016 7

W tym roku po raz pierwszy otrzymał Osno -2016 Ennio Morricone . Co zaskakujące, kompozytor, który pracuje w branży filmowej od ponad 50 lat i jest autorem wielu słynnych tematów z legendarnych filmów, wielokrotnie nominowany do Oscara, po raz pierwszy w tym sezonie wziął na scenę za swoją figurką. Ścieżka dźwiękowa do filmu "Abominable Eight" Quentina Tarantino była dla niego zwycięska.

кто получил Оскар-2016 8

Inną osobą, która została osobiście nagrodzona statuetką Oscara był Emmanuel Lyubetsky za "Najlepsze zdjęcia" w filmie "Survivor".

кто получил Оскар-2016 9
Czytaj także
  • Uściski Camila Morrone i Leonardo DiCaprio na imprezie karnawałowej Coachella Neon
  • Timothy Shalame: "Jak" chłopiec z brzoskwiniami "przeżywa falę chwały
  • 24 gwiazdki-brudny, z którego pachnie nieprzyjemnie

Ponadto podczas ceremonii przyznano trzy honorowe Oscary za wkład w globalny przemysł filmowy. Zwycięzcą został Spike Lee .

кто получил Оскар-2016 10

Kolejnym zwycięzcą w tej kategorii jest aktorka Debbie Reynolds .

кто получил Оскар-2016 11

Otrzymał także honorową statuetkę Jean Rowlands .

кто получил Оскар-2016 12