Udany piknik będzie tylko z pysznie smacznym shish kebab . Dlatego organizator imprezy jest odpowiedzialny za dobór mięsa, jego trawienie i przygotowanie.

Wszyscy wiedzą, że mięso do gotowania shish kebab musi być absolutnie świeże, aw każdym razie nie lody. Ale jaką część tusz wieprzowych wybrać, aby snish ​​kebab okazał się miękki, soczysty i smaczny? O tym i jak mięso do szaszłyka jest prawidłowo marynowane, powiemy poniżej.

Która część wieprzowiny jest lepsza do przygotowania szaszłyków?

Każdy specjalista w branży snish ​​kebab odpowie jednoznacznie, że do przygotowania szaszłyka najlepsze mięso wieprzowe to karkówka. To właśnie z niego można dostać najbardziej delikatny, soczysty i miękki szaszłyk gotowany na ogniu. Mięso z tej części tusz wieprzowych ma wiele warstw tłuszczowych, co przyczynia się do uzyskania idealnego rezultatu. Ponadto, włókna mięsne szyi są zawsze bardziej miękkie i miękkie, niż mówią na łopatki lub grzbiecie.

Czasami zdarza się, że nie jest możliwe zakupienie karkówka wieprzowego dla snish ​​kebab z powodu jego nieobecności we właściwym czasie w sprzedaży. Co robić w tym przypadku? Naprawdę odmówić planowanego odjazdu na naturę? Czy nadal możesz kupić kolejny kawałek wieprzowiny i ugotować z niej szaszłyk? W rzeczywistości, oprócz szyjki wieprzowej na snish ​​kebab, można kupić mięso z łopatki. Zwykle zawiera również wystarczającą ilość tłuszczu. Ale w przeciwieństwie do kołnierzyka, łopatka jest zawsze sztywniejsza i wymaga dłuższego czasu gotowania. Można to poprawić przez bardziej agresywną marynatę, która dobrze zmiękcza włókna mięsne. Są to pikantne mieszanki oparte na kefirze, wodzie mineralnej gazowanej, w której zaleca się marynowanie mięsa przez jeden dzień. Aby uzyskać szybki efekt, możesz użyć marynata na bazie owoców kiwi , którego mięso dodaje się do mięsa na kilka godzin przed smażeniem szaszłyka. Sok z tropikalnych owoców zrobi cuda i sprawi, że mięso będzie niewiarygodnie miękkie. Ale w tym przypadku nie zaleca się trzymania szaszłyka w takiej zalewie przez ponad dwie godziny, w przeciwnym razie mięso może być po prostu zepsute.

Niektórzy używają również wieprzowiny posiekanej lub posiekanej na snish ​​kebab. Takie mięso jak i szyja są miękkie i delikatne, ale ich struktura po ugotowaniu jest znacznie suchsza i aby osiągnąć większą soczystość niż w przypadku obroży, nie będzie to możliwe nawet przy bardzo dobrej marynacie. Jednak snish ​​kebab z węglanu ma również swoich wielbicieli. Wśród nich ci, którzy szanują więcej chudych, niskotłuszczowych potraw, ponieważ warstwy tłuszczu w takim mięsie są bardzo rzadkie.

Z definicją mięsa i teraz wiesz, jaka część wieprzowiny jest lepsza dla kebaba. Pozostaje tylko marynować go przed smażeniem przez kilka godzin. Następnie oferujemy wariant najbardziej standardowego zestawu przypraw i przypraw do marynowania szaszłyka. Należy zwrócić uwagę, że marynata jest bardziej odpowiednia dla obroży, ponieważ ma raczej na celu nadanie smakowi mięsa, a nie jego zmiękczenie.

Jak najlepiej marynować szaszłyk wieprzowy?

Składniki:

Obliczenie 3,5 kg szyjki wieprzowej:

  • żarówki średniej wielkości - 5 szt .;
  • olej słonecznikowy bez zapachu - 85 ml;
  • groszek z czarnego pieprzu - 17 szt .;
  • Groszek z kolendry - 17 szt .;
  • bazylia suszona - 0,5 łyżeczki.
  • Suszony tymianek - 1 szczypta;
  • mielona czerwona papryka - 1 łyżeczka;
  • liście laurowe - 2 sztuki;
  • duża sól - 40 g lub do smaku.

Przygotowanie

Rozpocznij marynowanie szaszłyka, przepłucz karkówkę zimną wodą, wysusz i pokrój w średniej wielkości plastry (mniej więcej w rozmiarze pudełka zapałek). Składamy mięso w misce, dodajemy sól i z której części wieprzowiny lepiej jest zrobić szaszłyk dokładnie wymieszać. Teraz zmiel groch i groszek kolendry w moździerzu i dopraw do mięsa, które zostało zmiażdżone przez masę. Dodaj tę samą suszoną bazylię i tymianek, wyrzuć zmieloną paprykę i liście laurowe, dodaj olej słonecznikowy i wymieszaj.

Pod koniec fazy przygotowawczej myjemy cebulki, kroimy je w kółka, demontujemy je w pierścienie, wyrabiamy je kilkoma rękami i mieszamy z mięsem.

Marynowana wieprzowina powinna być w lodówce, ale na około godzinę przed smażeniem musi być otrzymana i utrzymywana w warunkach pokojowych.