Osiemnaście lat to najtrudniejszy i najbardziej odpowiedzialny czas, czas na podejmowanie brzemiennych w skutki decyzji. Jak inaczej? Jest to czas, w którym osoba wchodzi w dorosłe życie niezależne, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby podjąć główną decyzję: na co poświęcić swoje życie i gdzie się uczyć?

Gdzie najlepiej zrobić, każdy powinien sam zdecydować, opierając się przede wszystkim na swojej wiedzy, hobby i zdolnościach umysłowych. Nie słuchaj nikogo, czy to rodziców, przyjaciół, czy krewnych - to jest twoje życie i sam musisz podjąć odpowiedzialną decyzję, co robić w 2013 roku?

Gdzie mogę się obejść bez egzaminu?

Do chwili obecnej wejście na rosyjski uniwersytet bez użycia USE jest możliwe tylko dla niektórych osób i tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki:

 1. Cudzoziemcy, którzy posiadają świadectwo ukończenia szkoły z innego kraju.
 2. Obywatele niepełnosprawni i problemy zdrowotne mogą przystępować do egzaminów zgodnie ze standardem, a nie w formie USE.
 3. Laureaci ogólnorosyjskich konkursów szkolnych "uniwersyteckich", a także mistrzowie Igrzysk Paraolimpijskich, Igrzysk Olimpijskich i Igrzysk Olimpijskich.
 4. Kandydaci na drugie wyższe wykształcenie, z dyplomem pierwszego wykształcenia.
 5. Kandydaci z zaświadczeniem lub dyplomem ukończenia niepełnego kształcenia wyższego, czyli uczniami, którzy zostali przywróceni po odliczeniu i urlopie naukowym.
 6. Przychodzenie do magisterium. W obecności licencjata lub dyplomu pierwszego szkolnictwa wyższego.

We wszystkich tych przypadkach wnioskodawcy mają prawo zostać wpisani na uniwersytet bez zdania egzaminu, zdając egzamin wstępny do wyższej szkoły.

Obecnie w Rosji istnieje wiele szkół wyższych, na których tworzone są profesjonalne kolegia szkół średnich. Istnieje również możliwość ukończenia podobnej uczelni i wejścia do odpowiedniej uczelni bez USE. Na przykład dziś możesz zapisać się do Moskiewskiego Instytutu Biznesu i Prawa.

Gdzie iść w Petersburgu?

Petersburg prowadzi wśród miast Rosji pod względem szkolnictwa wyższego. Na jego terytorium istnieje 68 państwowych i ponad 50 niepublicznych uczelni wyższych. A gdzie musisz działać z tak szerokim wyborem? Oczywiście, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty nauki na uczelni i jej lokalizacji. Najważniejsze w wyborze uczelni dokładnie znać swój przyszły zawód W końcu, jeśli dokonałeś właściwego wyboru, szansa na rejestrację wzrasta w czasie. Dziś przedstawimy Wam 10 najlepszych uniwersytetów w St. Petersburgu:

 1. St. Petersburg State University.
 2. Petersburska Państwowa Akademia Pediatrii Medycznej.
 3. St. Petersburg State University of Economics and Finance.
 4. St. Petersburg State Politechnika.
 5. Akademia Wojsk Kosmicznych. A.F. Mozhaiski.
 6. St. Petersburg Państwowy Uniwersytet Inżynierii i Ekonomii.
 7. St. Petersburg State University of Communications.
 8. St. Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering.
 9. gdzie mogę iść bez niego
 10. St. Petersburg State Medical University. I.P. Pavlova.
 11. Rosyjski Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. A. Hercena.

Odpowiedz na pytanie: "Gdzie powinna się udać dziewczyna lub facet?" Nie jest to takie trudne, jeśli wiesz dokładnie, co chcesz osiągnąć w tym życiu. W końcu istnieje szansa na sukces w biznesie, który zawsze lubisz bardziej niż przez robienie rzeczy, które wywołują odrazę lub nudę. Posłuchaj siebie i jeśli dokonasz właściwego wyboru, jeśli jesteś naprawdę inteligentny i utalentowany, powodzenia na pewno będą po twojej stronie, aw przyszłości hobby będzie źródłem gwarantowanego dochodu .