Wiele kobiet, po raz pierwszy skonfrontowanych z koncepcją "IVF", nie wie, co to jest i kiedy jest używane w ginekologii, ta metoda odnosi się do wspomaganych technologii reprodukcyjnych, które są często wykorzystywane do zwalczania niepłodności.

Jaka jest procedura?

Istotą metody zapłodnienia in vitro jest to, że proces zapłodnienia żeńskiego jajeczka występuje poza jej ciałem. Z reguły dzieje się tak w laboratorium.

W celu jego realizacji, dojrzałe pęcherzyki pochodzi od kobiety, a od mężczyzny pochodzi z plemników zapłodnienie komórki jajowej Sam proces IVF trwa 5-7 minut, co oznacza, że ​​kobieta może opuścić klinikę w tym samym dniu. Jednak sam proces transplantacji poprzedza wiele etapów: badanie, przebicie jajnika, nawożenie i przeszczep.

W pierwszym etapie kobieta poddawana jest licznym badaniom, od prostych badań krwi do badania narządów rozrodczych za pomocą ultradźwięków.

Jeśli w wyniku ankiety lekarze stwierdzą, że kobieta może zajść w ciążę, wówczas przebijają jajniki. Podczas tej procedury kobieta wykonuje zbiór dojrzałych jaj, pod kontrolą USG przez pochwę.

Po zebraniu dojrzałych jaj umieszcza się je w pożywce. Po pewnym czasie są zapładniane, przy użyciu nasienia pobranego od mężczyzny.

Skuteczność

Ciąża kończy się zaledwie o jedną trzecią Procedury IVF , co oznacza, że ​​nie zawsze procedura jest udana. Możesz ją wydać wielokrotnie, co czyni wiele kobiet, pomimo swojej wielkiej wartości.

Dlatego często mają pytanie: "A kto robi IVF za darmo?". Tylko kobiety, które mają bezpośrednie wskazania i które nie zaszły w ciążę po roku leczenia, mogą na to liczyć.