Do chwili obecnej istnieje kilka opcji planowania płci dziecka. Ich skuteczność jest inna, a także czas, w którym zostały opracowane. Wśród wszystkich najbardziej naukowa jest metoda planowania płci dziecka na owulację. Jest to obliczenie najkorzystniejszych dni i warunków dla poczęcia dziecka jednej lub drugiej płci.

Metoda określania płci dziecka przez owulację należy do L. Shettlesa i D. Roervika, i rozważymy to szczegółowo.

Co decyduje o płci dziecka?

Płeć nienarodzonego dziecka zależy od zestawu chromosomów plemnika, który jako pierwszy dotarł do komórki jajowej. Jeśli był to plemnik z chromosomem X, to będzie to dziewczyna, a jeśli z chromosomem Y, to rodzice będą pielęgnowali z chłopcem. Wiedza na ten temat skłoniła naukowców do zajęcia się kwestią planowania płci dziecka. Zgodnie z ich teorią, istnieje kilka czynników pośrednich, których uwzględnienie podczas okresu owulacji pomoże w obliczeniu płci nienarodzonego dziecka.

Czynniki te obejmują naukowców z American Institute:

  • reakcja środowiska pochwy;
  • ruchliwość plemników.

Również prawdopodobieństwo poczęcia dziecka pożądanej płci zwiększa się podczas używania pewnych pozycji podczas seksu.

Jak począć chłopca?

Plemniki z męskim zestawem genów są bardziej mobilne w porównaniu z ich "braćmi X". Są szczególnie wygodne w alkalicznym środowisku pochwy, natomiast w reakcji kwaśnej środowiska szybko umierają. Zwiększ szanse na pojawienie się chłopca, możesz uprawiać seks w ciągu jednego dnia lub w dniu owulacji. Wskazane jest używanie pozycji o najgłębszej penetracji penisa do pochwy.

Jak począć dziewczynę?

Planowanie rodziców dziecka przez żeńską metodę obliczania owulacji obejmuje uprawianie seksu dwa lub trzy dni przed wypuszczeniem jaja. Plemniki mobilne plemników z chromosomami X są bardziej opłacalne niż komórki z zestawem chromosomów Y. Pod warunkiem, że postawa podczas seksu była misyjna, szanse na pojawienie się dziewczyny są wyższe. Pożądane jest, aby kobieta nie doświadczyła orgazmu, ponieważ po nim reakcja środowiska pochwy zmienia się w zasadową.

Definicja owulacji

Określić dni owulacji można przez uważną obserwację kobiety w podstawowej temperaturze jej ciała przez kilka miesięcy. Kiedy następuje owulacja, temperatura wzrasta do 37 stopni. kalendarz owulacji dziecka Konieczne jest zmierzenie go w tym samym czasie, rano, najlepiej jeszcze w łóżku. Aby wykonać zabieg, lepiej wziąć elektroniczny termometr i włożyć jego końcówkę do odbytu. Temperaturę mierzy się przez jedną minutę.

Monitorowanie zmian temperatury przez kilka miesięcy może zapewnić względnie dokładny obraz początku owulacji. Dodatkowo możesz użyć specjalnych testów do określenia owulacji.

Stały monitoring może pomóc w stworzeniu własnego kalendarza owulacji, zgodnie z którym można zaplanować płeć dziecka. Należy pamiętać, że ta metoda nie jest w 100% niezawodna, ponieważ jest odpowiednia dla stałych i dokładnych cykli menstruacyjnych. Ryzyko zmian istnieje w tych przypadkach, jest spowodowane przez stres i choroby.