W ciągu ostatnich kilku lat planowana ciąża stała się na szczęście regułą, a nie wyjątkiem. Coraz więcej młodych i niezbyt wielu ludzi bardzo odpowiedzialnie podchodzi do tego ważnego wydarzenia w życiu. Ale nie wszyscy wiedzą, od czego zacząć planowanie ciąży.

Na samym początku należy obliczyć najlepszy czas na zaplanowanie ciąży. Oczywiście nigdy nie wiadomo dokładnie, jakie trudności mogą napotkać w przyszłości, ale jeśli nawet teraz rodzina ma poważne trudności, to kwestię przygotowania i planowania ciąży lepiej odłożyć na później. Ponadto nie zapominaj, że planując ciążę, potrzebujesz wzajemnego pragnienia posiadania dzieci z małżonkami. Jeśli masz dobre pytania, możesz przejść dalej.

Kolejnym etapem jest badanie przez lekarzy. Jak rozpocząć badanie podczas planowania ciąży może zasugerować lekarz rodzinny lub możesz skontaktować się z centrami planowania rodziny. Te ostatnie mogą nawet pomóc w opracowaniu programu planowania ciąży. Rozpoczęcie ankiet podczas planowania ciąży. Przede wszystkim skonsultuj się z genetykiem, on będzie mógł powiedzieć ci, czy twoja rodzina jest w tak zwanej grupie ryzyka i co należy zrobić, jeśli tak jest. Po tym trzeba koniecznie odwiedzić ginekologa, on również pomoże ci zaplanować ciążę i powie, jakie testy musisz zdać. Najczęściej przed planowaniem ciąży wykonywane są następujące testy: zespół TORCH, infekcje przenoszone drogą płciową i testy bakteriologiczne. Musisz również przejść badanie hormonalne. Ponadto, planując ciążę, mogą oni również przepisać testy dla mężczyzn, z reguły są to spermogramy i testy kompatybilności.

Ponadto warto leczyć wszystkie przewlekłe choroby i ewentualnie szczepić. Zwróć szczególną uwagę na to, że szczepienia najlepiej wykonywać podczas planowania ciąży, a nie wtedy, gdy już podejmiesz działania lub w trakcie ciąży.

Po przejrzeniu wszystkich lekarzy i badań podczas planowania ciąży możesz przejść bezpośrednio do realizacji swoich planów. Na tym etapie zwracaj szczególną uwagę na złe nawyki i jedzenie, jest to bardzo ważne przy planowaniu ciąży. Jeśli chodzi o złe nawyki, wszystko jest jasne. Muszą zostać porzuceni przez oboje małżonków. W przypadku jedzenia nie wszystko jest tak kategoryczne, na przykład żywienie mężczyzny przy planowaniu ciąży nie jest tak ważne jak odżywianie kobiety. Ta ostatnia ma na celu zminimalizowanie użycia szkodliwych produktów. Należą do nich chipsy, produkty zawierające różne barwniki i konserwanty, napoje gazowane. Podczas używania potencjalnie niebezpiecznych produktów (grzyby leśne, mięso wędzone itp.) Należy zachować szczególną ostrożność. Диета при планировании беременности p.). Jest jeszcze jedna ważna zasada - nie powinieneś trzymać się diety, która ma na celu zmniejszenie masy ciała podczas planowania ciąży. Musisz jeść różnorodne jedzenie, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych substancji.

Porozmawiajmy teraz o metodach planowania ciąży. Zazwyczaj są to tylko dwa. Albo po prostu nie stosuj antykoncepcji i polegaj na woli losu, albo spodziewaj się dobrych dni na poczęcie. Najdokładniejsze dni można określić najdokładniej, wykreślając podstawową temperaturę podczas planowania ciąży. Pokazuje, kiedy pojawia się owulacja i czy w ogóle występuje, i na tej podstawie można być pewnym najbardziej pomyślnego dnia.

Teraz już wiesz, od czego zacząć planowanie ciąży i możesz zacząć spełniać swoje pragnienie posiadania dziecka. Nie martw się, na pewno Ci się uda, a Twoje dziecko urodzi się silne i zdrowe!