co to jest kanał szyjki macicy u kobiet Często dziewczęta, gdy widzą ginekologa, słyszą taki termin, jak "kanał szyjki macicy", jednak nie wiedzą, co to jest i gdzie się znajduje u kobiet. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Co to jest kanał szyjki macicy (szyjka macicy)?

W ramach tej edukacji anatomicznej powszechnie rozumie się obszar szyjki macicy, który ma szerokość około 7-8 mm, i łączy jamę ustną macica i pochwa Po obu stronach kanału są pokryte otworami, otworami. To przez ten kanał podczas menstruacji wypływa krew. Za jego pośrednictwem, po niezabezpieczonym stosunku, plemniki przenikają do jamy macicy.

Kanał szyjkowy wyścielają błonę śluzową, która wytwarza tak zwany płyn (śluz szyjki macicy). Że tworzy sprzyjające środowisko dla męskich komórek rozrodczych i przyczynia się do ich rozwoju w jamie macicy, co jest ważne dla poczęcia.

Mówiąc o tym, czym jest kanał szyjny, nie można nie wspomnieć o takim parametrze, jakim jest długość. Zwykle wynosi 3-4 cm, podczas ogólnego procesu może wzrosnąć wraz ze wzrostem średnicy samego kanału, który jest równy wielkości główki płodu.

Jak wygląda szyjka macicy podczas noszenia dziecka?

czym jest kanał szyjki macicy podczas ciąży Mówiąc o tym, czym jest kanał szyjny, należy powiedzieć, jak wygląda podczas ciąży.

Z reguły kolor kanału zmienia się podczas ciąży. Zwykle zazwyczaj jest to gorąca lub biała woda. Wraz z rozwojem ciąży i wzrostem liczby małych naczyń krwionośnych w niej, co jest spowodowane zawieszeniem dopływu krwi do miednicy, błona śluzowa staje się niebieskawa. Fakt ten pozwala nam zidentyfikować ciążę w bardzo krótkim czasie, używając tylko jednego badania w fotelu ginekologicznym. Następnie z reguły przepisuje się USG w celu wyjaśnienia czasu trwania ciąży.