Aby zrozumieć to pytanie, należy dowiedzieć się, które hormony wpływ na libido kobiety są obecne w jej ciele.

Od czego zależy popęd seksualny?

Nie jest tajemnicą, że wystarczy tylko jedno pragnienie jego wyglądu. Szereg czynników prowadzi do zmniejszenia libido, na co czasem nie zwraca się uwagi:

  1. Przewlekłe zmęczenie: obciążenie pracą w pracy i ogromny krąg obowiązków w domu, kiedy kobieta musi się odwrócić, jak wiewiórka na kole.
  2. Stres i depresja. Jeśli kobieta jest stale lub przynajmniej bardzo długo żyje w tym stanie, poziom pożądania seksualnego będzie stopniowo spadać, ponieważ jest on tłumiony przez lęki i doświadczenia.
  3. Choroby przewlekłe prowadzą również do zmniejszenia libido, a także zaburzeń hormonalnych spowodowanych różnymi przyczynami.

Jeśli chodzi o hormony odpowiedzialne za atrakcyjność seksualną, tak naprawdę są, więc nie jest nieciekawe dowiedzieć się, który hormon jest odpowiedzialny za libido u kobiet.

Jaki hormon odpowiada za libido u kobiet?

Być może najważniejsze "silniki" odpowiedzialne za pociąg seksualny są estrogeny żeńskie hormony płciowe, wśród których wiodące miejsce zajmuje estradiol. To jego obecność w wystarczającej ilości prowadzi do aktywności seksualnej, wywołuje burzę pozytywnych emocji. Brak estradiolu prowadzi do utraty zainteresowania partnerem, stanów podrażnienia i depresji. Jednak nie jest to jedyny hormon, który pomaga utrzymać pożądanie seksualne. Nie mniej ważny jest progesteron, hormon odpowiedzialny za libido u kobiet. To bezpośrednio reguluje cykl menstruacyjny, a jeśli stężenie tego hormonu przekracza wymagany poziom, następuje spadek pożądania i apatii. Należy zauważyć, że poziom aktywności seksualnej może być różny, w zależności od dnia cyklu.

Dziwne, jak może się wydawać, ale w zwiększaniu pożądania pewną rolę odgrywają męskie hormony, które zwiększają libido kobiet, które są również obecne w kobiecym ciele, w szczególności testosteron. Jeśli to nie wystarczy w kobiecym ciele, atrakcyjność seksualna zostanie zmniejszona. Produkcja hormonów płciowych zaangażowanych w jajniki, nadnercza, przysadkę mózgową.