Wesele to wyjątkowa uroczystość, jednocześnie śpiewając hymn przechodzenia czystej młodzieży i nadchodzącej szczęśliwej dojrzałości. Dotyczy to zwłaszcza oblubienicy, wszystkich świątecznych uroczystości, wokół których ma ona podkreślać: białej sukni, usuwania zasłony, nakrycia głowy z szalikiem itp.

Bukiet prezentów na wesele, jako integralna część tej celebracji, powinien również mieć podwójne znaczenie: z jednej strony uosabiać czułość i niewinność, az drugiej - życzyć nowożeńcom namiętności, bogactwa i silnego potomstwa. Dlatego wcześniej dać ślub kwiaty, należy uważnie przeczytać tradycyjne wartości bukiety.

Przygotowujemy odpowiedni bukiet na prezent na ślub

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas komponowania kompozycji, jest kolor. Naturalnie wszystkie odcienie pastelowe, zaczynając od białego, działają dobrze. Jednak lepiej jest, jeśli pastelowy bukiet rozcieńcza się kolorowymi plamami, ciemnymi liśćmi, ziołami i / lub dużymi akcesoriami, aby nie kłócić się z osobistym bukietem panny młodej. Należy zauważyć, że żółty, jako symbol młodości, a czerwony jako symbol namiętności, będzie odpowiedni w postaci akcentów kolorystycznych oraz w formie monochromatycznych kompozycji. Niebieski - symbol oddania - zwyczajowo się poddaje wesela . Ale z tego, co powinno być porzucone, pochodzi z nasyconych niebieskich i fioletowych kolorów: w wielu kulturach są one uważane za odcienie żałoby.

Jeśli chodzi o rodzaje kwiatów, pomimo ogólnego nieporozumienia, róże nie są najlepszym wyborem. Od niepamiętnych czasów istniało dwojaki stosunek do nich: do świętego kwiatu według jednego wierzenia i do "symbolu diabła" - według innych. Ponadto uważa się, że ciernie wprowadzają zbyt burzliwą pasję w życiu nowożeńców. Dotyczy to również kwiatów o jasnym aromacie (lilie, storczyki). W związku z tym idealnym wyborem są kwiaty polne, delikatne lilie doliny i fiołki, a także wszystkie bulwiaste (żonkile, tulipany). Również wieńce kwitnących krzewów (bzy, wiciokrzew) lub symboliczne drzewa (dąb, sosna) od dawna przyjmowane są na weselach. Uważano, że stają się talizmanem dla nowożeńców, dając im moc potężnych roślin. Oczywiście, parom współczesnym nie należy dawać zielonych kuponów, ale warto spróbować urozmaicić bardziej powszechnymi opcjami z takimi oddziałami.

czy dać kwiaty na svadbbyu

Jeśli chodzi o tradycję dawania kwiatów na wesele w doniczkach, jest to ostatnie i bardziej podyktowane przez modę zachodnią z praktycznego punktu widzenia niż przez jakieś bardziej symboliczne motywy. Z naszego punktu widzenia jest to niewłaściwy wybór na tę uroczystość.

Prawidłowy czas bukietu

Jeśli mówimy o momencie, kiedy dają kwiaty na weselu, to jest czas po malowaniu, na końcu części oficjalnej. Jednocześnie, zgodnie z zasadami etykiety, niezależnie od tego, czy poszczególni goście dają kwiaty na wesele, czy nie, zaproszeni najpierw pozdrawiają nowożeńców i gratulują im, a dopiero potem wręczają bukiet prawą ręką z pączkami w górę.