Zbliża się święto dla znaczącego mężczyzny, czy to ojca, męża, brata, szefa w pracy czy bliskiego przyjaciela, a już przygotowałeś prezent, ale czy uważasz, że wskazane byłoby zaprezentowanie bukietu? I czy mężczyźni dają kwiaty? To pytanie często słyszy kupiec w namiotach kwiatowych, a odpowiedź na nie jest zawsze taka sama: oczywiście, tak!

Czy można dać kwiaty mężczyźnie?

Zgodnie z zasadami klasycznej etykiety ustalono, że kobieta może dawać kwiaty mężczyźnie starszemu niż ona, i powinien istnieć powód takiego podarunku. W nowoczesnej metodzie zasady stały się bardziej wolne, więc nie ustalono limitu wiekowego dla darowizn. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami można przypisać bukiet kwiatów lewą ręką, aby na znak wdzięczności mężczyzna mógł pocałować go po prawej stronie. Poza tym przypuszcza się komplement lub uprzejmy zwrot, aw przypadku, gdy obok mężczyzny, dla którego kwiaty są przeznaczone, będzie również jego małżonka, konieczne będzie zaopatrzenie się w bukiet dla niej.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach nie jest wymagane tak ścisłe przestrzeganie zasad etykiety, więc możesz bezpiecznie pogratulować młodym i dorosłym mężczyznom kwiatów, na nim lub bez niego, ukochanych lub szanowanych, każdy z nich będzie zadowolony z kwiatów, nawet jeśli zewnętrznie ta radość nie przejawi się gwałtownie .

Bukiet kwiatów dla mężczyzn

Wybierając bukiet dla kobiety, praktycznie nikt nie ma żadnych pytań, jakie kwiaty powinny w nim wejść. Określając kompozycję dla człowieka, dusza jest pełna wątpliwości. Wybierz goździki, róże, tulipany lub coś bardziej egzotycznego wydaje się niesamowicie trudne, więc nie jest zbyteczne, aby wiedzieć, które kwiaty są ogólnie akceptowane do tworzenia męskich bukietów.

Specjaliści-kwiaciarnie zalecają wybór kwiatów w jasnych kolorach na bukiet męski, unikaj bladych i małych. Przy sporządzaniu bukietu należy wziąć pod uwagę nie tylko temperament człowieka, dla którego jest przeznaczony, ale także jego preferencje, rodzaj aktywności, wiek i inne czynniki. Zanim zrobisz bukiet mężczyzny, musisz zdecydować się na schemat kolorów. Spokojny przedstawiciel silniejszego seksu na pewno polubi bukiety z kwiatami bzu, niebieskiego lub ciemnopomarańczowego, a namiętna i impulsywna natura będzie niewątpliwie podobna do wszystkich odcieni czerwieni lub nasyconej pomarańczy. Bukiet kwiatów dla mężczyzny może również zawierać fioletowe lub bordowe kwiaty, o ile są duże i wyraziste.

Jeśli zdecydujesz się dać kwiaty mężczyźnie, pamiętaj, że młody chłopak lepiej nie wybiera "klasycznych" róż lub goździków, taki bukiet będzie odpowiednim prezentem dla mężczyzny w godnym wieku. kwiaty dla mężczyzny na rocznicę Wolą mieczyk, gerbery, chryzantemy, dalie lub irysy. Dla lidera bardziej słuszne byłoby wybrać coś egzotycznego, na przykład anturium, callas lub leukodendron, zwracając szczególną uwagę na projekt bukietu. Do czerwonych lub szkarłatnych kwiatów, symbolizujących aktywność, dodaj złoty wystrój, uosabiający bogactwo i sukces, rozcieńczając go żółtymi odcieniami - kolorem radości.

Właściwe jest, aby dać kwiaty mężczyźnie na rocznicę, bukiet powinien być inny w jasności i nietypowy, przy zachowaniu ścisłych linii i proporcji. Kategorycznie nie pasuje do kwiatów z krótkimi nogami, ale kosz z bukietem jest odpowiedni jako prezent, szczególnie jeśli włożysz do niego butelkę dobrego koniaku lub whisky. Niektóre kwiaciarnie tworzą bukiety w postaci samochodów, jachtów lub innych przedmiotów, które wskazują na hobby gratulowanego mężczyzny lub jego marzenia, na przykład o nowym samochodzie. I oczywiście żaden człowiek nie odmówi bukietu zrobionego z słodyczy lub banknotów za pomocą techniki origami.