Kwiaty dla dziewczynki, jako komplement: zawsze są odpowiednie, podnoszące na duchu i dekorujące dzień. Ale, jak komplement, kwiaty muszą być w stanie dać, wtedy przyniosą maksimum radości. Na początek należy zdecydować, jakie kwiaty przedstawić dziewczynie.

Wybór kolorów

Oczywiście ulubiony kwiat to kwestia gustu. Idealnie, jeśli wiesz, co sprawić dziewczynie. Ale jeśli nie można jeszcze dowiedzieć się o preferencjach, możesz wybrać bukiet za pomocą alfabetu kwiatów:

 1. Róża to uniwersalny kwiat. W zależności od koloru, jego znaczenie może się różnić. Jasno czerwona róża - symbol gorącej miłości i ognistej pasji, więc na pierwszej randce lepiej wybrać delikatniejsze kolory: niewinna biała lub różowa miłość. Mówią, że dawanie róż jest powszechne. Oczywiście, te kwiaty są podawane bardzo często, ale jest ku temu dobry powód: prawie każdy lubi róże.
 2. Lilie symbolizują współczucie i podziw, wydawałoby się idealne na prezent. Ale lilie mają silny i specyficzny zapach, więc możesz podać je tylko wtedy, gdy dziewczyna ma ten zapach do swoich potrzeb.
 3. Gerbery symbolizują flirt, więc ten kwiat jest idealny na pierwsze randki.
 4. Orchidee to lekkość i senność, będą mówić o intymnych uczuciach.
 5. Tulipany pomogą wyznać silną i czystą miłość.
 6. Stokrotki oznaczają młodość, niedbalstwo i romans.
 7. Bratki , delikatne i nieśmiałe - to prawdziwy pocałunek.

Jeśli nie można zdecydować, które kwiaty można dać dziewczynie, należy wybrać kompozycje z różnych roślin. Po wybraniu składników bukietu należy zdecydować o jego liczbie. Również w tym przypadku można ufać językowi postaci.

Ile kwiatów daje dziewczyna?

Liczba kwiatów w bukiecie może również wiele powiedzieć dziewczynie o twoich uczuciach. Oczywiście, nie wszystkie piękności natychmiast zaczną recountować kwiaty w bukiecie i odszyfrować wiadomość. Ale nagle twoje kochanie lubi numerologię lub tylko trochę przesądny? Wtedy lepiej wiedzieć, co oznacza liczba kolorów:

 • 1 kwiat jest wybrany dla jednego i tylko;
 • 3 kwiaty powiedzą, że podążysz za swoim umiłowanym aż do krańca świata;
 • 5 kolorów to deklaracja miłości;
 • bukiet 7 kwiatów - prezent w dniu zaręczyn;
 • 9 kolorów powie ci, że dziewczyna jest ci bliska, ale tylko jako przyjaciel.

Wreszcie, liczba kwiatów w bukiecie zależy również od budżetu prezentu. Lepiej podać jedną piękną różę niż pięć zwiędłych pąków. Nie wszystkie dziewczyny lubią już pociąć kwiat. Roślina z żywymi donicami jest nie tylko piękna, ale także długo jej przypominać o dniu spędzonym z tobą.

Jaki kwiat pokoju dać dziewczynie?

Duże i luksusowe kwiaty będą odpowiednie w domach prywatnych lub dużych mieszkaniach, ale w przypadku mniejszych pomieszczeń lepiej wybrać kwiat nieco skromniej. Doskonale nadaje się do delikatnych fiołków, kolorowych cyklamenów, nieśmiałego anturium, luksusowej begonii, radosnego gippeastrum. Jednym z najpopularniejszych dzisiaj kwiatów jest orchidea. A z tego są powody: jest piękny i bezpretensjonalny, poza tym ogromny wybór storczyków jest łatwy do spełnienia w każdej kwiaciarni. Nie jest konieczne podawanie trudnego do pielęgnacji kwiatu, który wymaga specjalnych warunków.

jakie kwiaty możesz dać dziewczynie?

Po wybraniu bukietu pozostaje zadecydować, jak piękne będą kwiaty dla dziewczyny. Możesz po prostu przedstawić bukiet z pięknymi słowami lub zaskoczyć swojego ukochanego pięknym bukietem dostarczonym do miejsca pracy lub do instytutu. Jeśli dodasz, że nie możesz się doczekać wieczoru i ciągle o tym myślisz, dar stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Oczywiście istnieją setki sposobów i tysiące słów, aby uatrakcyjnić bukiet i znaleźć specjalne znaczenie. Najważniejsze, pamiętajcie, że nie ma dokładnych instrukcji, w jaki sposób dać kwiaty dziewczynie, każdy bukiet podany z serca zadowoli twojego towarzysza i opowie o twojej uwadze.