Urodzony raz, kino stało się integralną częścią naszego życia. Człowiek XXI wieku nie uważa swojego domu bez "niebieskiego" ekranu kolorowego "pudełka". W końcu to do niego siadamy, przychodzimy z pracy, aby poznać światowe wiadomości lub zanurzyć się w kolejnej serii ulubionej opery mydlanej meksykańskiego ludu. Cóż, jakie wakacje bez telewizji, z jej koncertami, humorem i świetnymi filmami. Święta Bożego Narodzenia nie są wyjątkiem. Przeanalizujmy listę najlepszych świątecznych filmów rodzinnych, które zainteresują dzieci i ich rodziców.

Lista najlepszych rodzinnych filmów świątecznych

Rodzinne filmy świąteczne są bardzo, bardzo. Opowiemy tylko o najbardziej żywych i zapadających w pamięć.

  1. "Zły Mikołaj". Film nakręcony w 2003 roku przez słynnego reżysera Terry'ego Zwigoffa opowiada historię gangstera przebranego za Świętego Mikołaja i rabującego sklepy w Święta Bożego Narodzenia. Ale w pewnym momencie los konfrontuje go z samotnym chłopcem, a były złodziej radykalnie zmienia swoje poglądy. Prawdziwy rodzinny film świąteczny, miły i pouczający.
  2. "To wspaniałe życie." A to jeden z najlepszych świątecznych filmów, prawdziwy klasyk tego gatunku. Żył na świecie miły i uczciwy człowiek, George Bailey, który całą fortunę wydał na szkolenie swojego brata. I chociaż jest żonaty z ukochaną kobietą, nie czuje szczęścia. Nie ma niczego, co mogłoby utrzymać rodzinę, jest bardzo przygnębiające dla młodego mężczyzny. A na Boże Narodzenie George jest tak zniechęcony, że decyduje się na rozliczanie się z życiem. Ale jego anioł stróż przychodzi i pokazuje George'owi piękno życia oraz fakt, że jest potrzebny jego ukochanym.
  3. Kolejnym z najlepszych familijnych filmów świątecznych jest taśma Johna Tarteltauba z 1995 roku "Podczas snu". Historia jest prosta i niewiarygodna. Młoda samotna kasjerka Lucy (Sandra Balok) potajemnie zakochana w jednym z pasażerów. Co rano mija jej stoisko. Ale zdarza się nieszczęście, młody człowiek zostaje zaatakowany i spada na szyny metra. Lucy udaje się go uratować, ale facet zapada w śpiączkę, a jego krewni błędnie uważają dziewczynę za oblubienicę syna i siostrzeńca. A kiedy dojdzie do tego, wyobrażone szczęście staje się rzeczywiste. I był taki cud, oczywiście, w Boże Narodzenie.
  4. "Grinch jest złodziejem Bożego Narodzenia". Ten rodzaj bożonarodzeniowej bajki skierowany jest głównie do widowni dziecięcej, ale dorośli też ją polubią. Fabuła jest następująca: mieszkańcy małego miasta Ktohrad uwielbiają świętować Boże Narodzenie i zawsze starannie przygotowują się do tego jasnego święta. Ale wśród nich żyje zło i przebiegłość pustelnik Grinch, który po prostu odwraca się, aby zapobiec szczęście mieszkańców. Grinch decyduje się ukraść Boże Narodzenie, ale znowu dobre triumfy.
  5. Рождественские семейные фильмы
  6. "Pani Miracle . " Ze wszystkich przedstawionych tu taśm to najnowszy rodzinny film świąteczny. Sześcioletnie bliźniaczki Jada i Jason umierają. Ich ojciec Seth Webster walczy z dziećmi i domownikami. Tak, i jak zarządzać, chłopcy - prawdziwa katastrofa. Walczą, nie słuchają nikogo i po kolei przeżywają wszystkie nianie poza domem. Ostatni z nich, pozostawiając, w sercach rzuca Seth: "Nie potrzebujesz niani, ale prawdziwy cud." A w Boże Narodzenie do drzwi zadzwoniła ładna staruszka, nazywając siebie panią Miracle, co znaczy pani Miracle. I wszystko układało się na swoim miejscu. Dzieci po prostu zakochały się w nowej niani, a sam Seth spotkał się z nową miłością i zyskał szczęście.

Naszym zdaniem ta piątka zawiera najlepsze rodzinne świąteczne filmy. A które filmy świąteczne uważasz za najlepsze?