Zapusty - ulubione zimowe wakacje wszystkich osób, które przyszły do ​​nas od niepamiętnych czasów. Wiele tradycji i rytuałów wiąże się z tym świętem, w tym z prezentami dla ich rodzin i przyjaciół. Ale, jak zwykle, pojawia się pytanie, co dać i co jest przedstawione w Dzień Pancake.

Co zwykle nadaje się Maslenitsa?

Przede wszystkim zwróćmy się ku tradycjom ludowym. Każdy, lub prawie wszyscy, wie, że każdy dzień tygodnia zapusty ma swoje własne imię - spotkanie, przedstawienie, smakoszy, szeroką hulankę, trzaskające wieczorne przyjęcie, wspólne spotkanie, Niedzielę Przebaczenia. Tak więc, w sobotę, na zolotkin, synowa (żona swojego brata) zaprosiła swoją szwagierkę (siostrę jej męża) na naleśniki i, z zasady, podarowała jej prezent. Ty też możesz podążać za tą tradycją i przedstawić, na przykład, swojego krewnego poduszka grzewcza na czajniku w postaci lalki, świecznika lub pięknego szala.

Oczywiście, w każdym innym tygodniu Pancake, możesz zadowolić swoich bliskich małą pamiątką lub prezentem. Co możesz dać Maslenitsa? Zasadniczo wszystko i ogranicznik - tylko twoje możliwości. I nie jest konieczne, aby prezenty miały temat religijny (małe ikony, amulety, wisiorki). Ponieważ w Mallenitsa zwyczajowo smakują naleśniki, bardzo przydatne będzie zaprezentowanie w prezencie kolorowej książki kucharskiej z przepisami na naleśniki, a także zestawu drewnianych łyżek lub nawet specjalnej patelni do pieczenia naleśników z nieprzywierającą powłoką. Jest całkiem odpowiedni i zestaw oryginalnych ceramicznych zastaw stołowych lub, na przykład, piękna łódź sosjerkowa do zaopatrzenia w kwaśną śmietanę, lniany obrus z haftem, laseczkowa trzcina lub wazon na kwiaty. Jeśli pozwalają na to fundusze, możesz dać zestaw srebrnych łyżeczek do herbaty (kawy) lub kryształowego ikornitsu. I, oczywiście, twoi przyjaciele lub krewni będą zachwyceni pysznym ciastem, które możesz upiec własnymi rękami.