Światowy Dzień Ochrony Bezdomnych Zwierząt przypada w każdą trzecią sobotę sierpnia. Impreza została ustanowiona w 1992 roku decyzją Międzynarodowej Wspólnoty Ochrony Praw Zwierząt. Podobna propozycja była wspierana przez formacje zoologiczne wielu krajów. Ten dzień ma przypominać ludzkości o problemie nieodpowiedzialnego stosunku do naszych bezdomnych młodych braci, o konieczności wzięcia czynnego udziału w ich losie.

Bezdomne zwierzęta - ostry problem

Zwierzęta są na ulicy z kilku powodów. Lub pozostawia ich bez opieki osoba, która nie chce obciążać się problemami i wyrzuca zwierzaka z domu, lub sam czworonożny przyjaciel może się zgubić. Potem następuje hodowla psów i kotów w niehigienicznych warunkach. Wyrzucone na ulicę zwierzęta wędrują, cierpią z powodu zimna, głodu, chorób i umierają. Ale mogą rozjaśnić czyjeś życie, przynieść korzyść osobie.

Takie zwierzęta stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. Śmiecą w miejscach publicznych, noszą choroby zakaźne , pchła, wszy, wścieklizna .

Aby ulice miały mniej głodujących zwierząt, które są bolesne do oglądania, konieczne jest wyeliminowanie pierwotnej przyczyny tego zjawiska, po pierwsze, każdy musi zacząć od siebie. Dbaj o istniejące zwierzęta, nie zostawiaj ich dla siebie. Zadaniem dnia jest zachęcenie właścicieli zwierząt domowych do zapobiegania uzupełnianiu rang defaworyzowanych czworonogów.

A jeśli na ulicy jest nieszczęśliwe małe zwierzę - schronienie, pasza, spróbuj przymocować ją do pokoju dziecinnego lub do nowego właściciela. W żadnym wypadku nie obrażaj się, nie bij i tak nieszczęśliwe zwierzę.

Jak tam wakacje?

Raczej taką datę można nazwać nie świętem, ale dniem, który ma przemawiać do cierpień czworonożnych ludzi na ulicy, aby poinformować dużą liczbę osób o ich tragicznym życiu.

W Międzynarodowym Dniu Ochrony Bezdomnych Zwierząt zaangażowani będą działacze, którzy nie są obojętni na życie wędrujących czworonogów. Wolontariusze, wolontariusze prowadzą liczne działania mające na celu zmniejszenie liczby takich psów i kotów.

W wielu krajach na poziomie stanowym istnieją programy do sterylizacji włóczęgów ulicznych. Nie są one uśpione w szkółkach, ale są sterylizowane, szczepione i rozluźnione, znakowane charakterystycznymi chipsami. Takie zwierzę można zobaczyć natychmiast - nie jest zaraźliwe i bezpieczne dla innych i jego współtowarzyszy.

Są na przykład Stany Zjednoczone i Austria, w których kara za zwierzęta powinna zostać ukarana, w tym dniu organizacje publiczne organizują akcje pomagające bezdomnym zwierzętom, działalność charytatywną i edukacyjną. Uwagę społeczeństwa zwraca się na potrzebę budowania schronów dla ich osiedlenia, których często brakuje, i uniwersalnej humanitarnej sterylizacji.

Sterylizacja i rozdrabnianie, szczepienia to doskonały sposób na kontrolowanie populacji bezpańskich psów i kotów, aktywistów organizuje konkursy, koncerty, zbiera pieniądze, by pomóc czworonożnym ludziom z tragicznym losem. Niektóre kliniki weterynaryjne podczas wakacji zapewniają bezpłatną sterylizację.

Ten dzień to świetna okazja, aby wybrać gospodarza dla bezpańskiego psa lub kota.

Na szczególną uwagę zasługuje kwestia opieki nad zabłąkanymi czworonogami. W końcu jesteśmy "odpowiedzialni za tych, którzy zostali oswojeni" i powinni zapewnić im możliwą medyczną i inną pomoc humanitarną w zmniejszeniu liczby nędznych zwierząt.

Dzień Zwierząt przypomina mężczyźnie, że może ocalić czyjeś życie i znaleźć wiernego, wiernego przyjaciela.