Dzień Zwycięstwa jest jednym z najważniejszych świąt w naszym kraju, obchodzony jest z wielkimi salutami i paradami, powietrze przepełnione jest atmosferą świętowania i heroizmu. Celebracja poświęcona 9 maja , karnety i w Niemczech. Ale obchody tego dnia bardzo się różnią od zwyczajowych dla nas.

9 maja wakacje w Niemczech

W Europie Dzień Zwycięstwa jest nazywany Dniem Wyzwolenia od Nazizmu i obchodzi go 8 maja. Istnieje kilka opcji wyjaśnienia tej różnicy dat:

  1. Akt całkowitej kapitulacji III Rzeszy został podpisany późnym wieczorem, kiedy Rosja była już 9 maja.
  2. Ustawa została podpisana dwukrotnie, ponieważ marszałek Żukow nie był obecny podczas pierwszej ceremonii.

Ale 9 maja dla wielu Niemców zostało z wakacji, które świętowali dokładnie jako Dzień Zwycięstwa. Powodem tego są lata życia w socjalistycznej NRD. Oficjalna część uroczystości odbędzie się 8 maja w centrum. Berlin W dzielnicy Tiergarten pierwsze osoby w kraju złożyły kwiaty pod pomnikiem pamięci.

Niemcy dość spokojnie obchodzą 9 maja, setki Niemców przybywają, aby uczcić pamięć poległych bohaterów i umieścić kwiaty na pamiątkę żołnierzy radzieckich w Treptow Park. W uroczystościach uczestniczą także przedstawiciele ambasady rosyjskiej. Kiedy ten pomnik znajdował się za murem berlińskim, są dwa miejsca w mieście, w których kwiaty są przenoszone w dniu zwycięstwa, po jednym w każdej części miasta.

Odwiedzający mogą być trudni do zrozumienia, jak Niemcy obchodzą 9 maja. W końcu ulice nie są zawieszone flagami, nie ma tysięcy wieców i parad. Zasadniczo wszystkie uroczystości odbywają się w Berlinie, ale mimo tego święta istnieją, kilka pokoleń Niemców nie zapomniało o tym.

Co oznacza dzień 9 maja dla Niemców?

Salut nie słychać w Niemczech, a parady wojskowe nie odbywają się, ale ludzie pamiętają ten dzień i szanują pamięć poległych bohaterów. Dla wielu może to wydawać się dziwne, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do postrzegania dnia 9 maja jako dnia zwycięstwa nad Niemcami. Ale dla Niemców jest powód do świętowania. 9 maja wakacje Świętują zwycięstwo nad reżimem przestępczym, który spowodował nieznośny ból milionów rodzin w całej Europie. Niemcy są dumni z historii swojego antyfaszystowskiego podziemia.

Ponadto Niemcy są domem dla wielu imigrantów z byłego ZSRR, dla których Dzień Zwycięstwa jest jednym z najważniejszych dni w roku. Nie zapominają o swojej historii i co roku przybywają, aby uczcić pamięć poległych bohaterów.

Dla Niemców, 8 i 9 maja są krytycznymi dniami w historii. Zwycięstwo nad nazizmem jest nie mniej ważne dla Niemiec niż dla innych krajów europejskich.