Każda uroczystość korporacyjna poświęcona wakacjom zawodowym powinna być zabawą, w której każdy może odpocząć od codziennej pracy. Dotyczy to również Dnia Księgowego, obchodzonego w Rosji 21 listopada na Ukrainie - 20 lat Lipiec oraz Międzynarodowe święto księgowych - 10 listopada. I nie ma znaczenia, kiedy twoja drużyna będzie obchodzić to wydarzenie - ważne jest, jak przeprowadzić to w oryginalny i zabawny sposób. Oferujemy scenariusz kilku konkursów dla księgowych korporacyjnych.

Konkursy komiksowe na Dzień księgowego

 1. Personel księgowy z reguły wyróżnia się ostrym umysłem i umiejętnością szybkiego liczenia w umyśle. Poproś ich, aby ćwiczyli swoje konto ustne. Wymagane jest wybranie liczby, która następnie pomnożona przez 3, a wynik podzielony przez 2, pomnożony przez 6 i ogłoszony prezenterowi. Ten ostatni może łatwo odgadnąć zamierzoną liczbę: wynik obliczeń musi być po prostu podzielony przez 9.
 2. Kolejne zawody są również związane z figurami - propozycją dla uczestników, aby odgadnąć, co oznacza stary rosyjski wyraz "odejść". Faktem jest, że w dawnych czasach jednym ze środków było tak zwane dziewięć (stąd określenie "królestwo dalekie"). A "daleko" to trzy razy dziewięć, to jest 27. Kto pierwszy zgadnie, otrzymuje symboliczną nagrodę.
 3. Cóż, jakie korporacje bez muzyki! Kolejny konkurs obejmuje podział wszystkich księgowych na dwa zespoły. Każdy z nich będzie musiał wymienić (z kolei) jak najwięcej piosenek, w których wymieniono liczby lub terminy zawodowe. Na przykład: "Finanse śpiewają romanse", "Track E95", "Dwa razy dwie cztery", "5 minut", "Trzy białe konie" itp. Konkurencja może być nieco trudniejsza, proponując zdobycie podanych liczb. I ta drużyna wygra, a jej członkowie będą pierwszymi, którzy pamiętają piosenkę "Million Scarlet Roses".
 4. Ponieważ ludzie tego zawodu są zwykle związani z pracą biurową, będą zainteresowani kolejną grą. Uczestnicy w liczbie 2-3 osób otrzymują duży pakiet czekoladek i zszywacz (lub pudełko z klipsem). Muszą połączyć wszystkie cukierki z muzyką w jedną wielką girlandę. Zwycięzcą jest ten, który sprawia, że ​​jest szybszy od innych (lub kto będzie miał girlandę dłużej pod koniec utworu).
 5. Ciekawe i konkurs o nazwie "Depozyt bankowy". Jego istotą jest to, że dwóm uczestnikom daje się zamknięte trzylitrowe słoiki, w których leżą złożone rachunki różnych wyznań. Zadaniem gracza jest próba wskazania sumy "wkładu". Zwycięzcą jest ten, który nazwie najdokładniejszą liczbę.
 6. Ukrywanie się przed inspekcją podatkową jest, powiedzmy, zawodową odpowiedzialnością każdego księgowego. Aby go pokonać, jest to możliwe i na korporacji poświęconej zawodowemu Dniu księgowego. Granie "podatek" jest bardzo zabawne: wszyscy uczestnicy są w kręgu, a ich ręce trzymają się za plecami. W ten sposób próbują przekazać sobie nawzajem monetę, aby "inspektor" stojący w środku kręgu nie zauważył. Jeśli moneta ominęła wszystkie i zatoczyła pełne koło, Śmieszne konkursy na Dzień księgowego 1 "Inspektor podatkowy" odrzuca "w niełasce" (wykonuje przydział karny).
 7. Oprócz konkursów, w Dzień Księgi Głównej, z reguły można organizować fajne quizy. Pytania mogą mieć następujący charakter:
 • który pracuje najdłużej w zespole;
 • kto w tym roku nigdy nie był zwolnienie chorobowe ;
 • ile osób jest obecnych na imprezie i ile jest wśród nich księgowych;
 • jaki jest najbardziej niezastąpiony temat dla księgowego (kalkulator);
 • jaki kolor to telefon na pulpicie sekretarza;
 • ile liter w tytule zawodu księgowego.