Jak często spotykasz przyjazną postawę innych? Z osobą tolerancyjną zawsze przyjemnie jest sobie poradzić, przed tym osobowość Chcę "zdjąć czapkę", ponieważ ze swoim zachowaniem mówi: "Doceniam twoje zdanie i okazuję szacunek dla wolności myśli, co oznacza, że ​​motywuję cię do aktywności w życiu".

Formacja tolerancyjnej świadomości

Jeśli mówimy o początkach pojawienia się tolerancji w krajach Europy Zachodniej, podstawą tego była edukacja religijna, wpływ, a mianowicie podpisanie edyktu z Nantes. Dzięki temu prawu katolicy i protestanci stali się równi, zarówno w kwestii przyjęcia do placówek edukacyjnych, jak i opieki medycznej.

Jeśli weźmiemy pod uwagę pojawienie się tolerancyjnych zachowań na przykładzie jednej osoby, wtedy pierwsze idee o dobrych i złych, moralnych koncepcjach w ogóle powstają nawet w wieku przedszkolnym. Na podstawie tego, po latach, u osoby dorosłej trudno jest zmienić wszelkie postawy i pomysły.

Znaki osoby tolerancyjnej

  1. Samoświadomość, zrozumienie motywacji własnych działań. Takie osoby mają tendencję do analizowania swoich mocnych i słabych stron. Kiedy pojawiają się problemy, nie przejmują się oskarżeniami w innych. Zwykle traktują siebie z nadmierną krytycznością. Warto zauważyć, że w obrębie każdej osoby są "Jestem doskonały" (tak jak chciałeś być) i "Jestem prawdziwy" (jesteś w tej chwili). Tak więc tolerancyjna osoba ma ogromną różnicę między tymi dwoma koncepcjami, co oznacza, że ​​często nie pokrywają się.
  2. Takie osoby mają poczucie bezpieczeństwa, bezpieczeństwa. Nie próbują odgrodzić się od społeczeństwa, uciekać przed nim.
  3. Jeśli chodzi o odpowiedzialność, tolerancyjni ludzie nie przenoszą ich na innych.
  4. tolerancyjna postawa
  5. Mają tendencję do postrzegania świata w szerokiej gamie kolorów, nie dzieląc ludzi na dobrych i złych.
  6. Osobista niezależność, orientacja przede wszystkim na samego siebie, zarówno w odbiciach, jak iw pracy.
  7. Osoba tolerancyjna jest w stanie doświadczyć stanu psychicznego innej osoby. On nie jest obcy dla takich rzeczy jak empatia .
  8. Śmiać się z siebie? Z łatwością. Znajdzie w sobie wadę iz pewnością śmiać się z niego, zapewniając siebie, że z pewnością znajdzie sposób na pozbycie się tej wady.