W rozmowie okresowo używamy słów "poczucie własnej wartości" i "poczucie własnej wartości", co oznacza, że ​​osoba z tymi cechami jest naprawdę szczęśliwa i przyjemna w komunikacji. Dla tych, którzy nie mają tych cech, chcę wiedzieć, jak zwiększyć poczucie własnej wartości. Możesz to zrobić, starając się pielęgnować własną osobowość. To prawda, że ​​należy obawiać się przesadnej samooceny, więc nie przesadzajcie.

Co jest niebezpieczne w wyolbrzymianiu poczucia własnej wartości?

Wydaje się, że złe poczucie własnej wartości, zdolność obrony swojego punktu widzenia, a nie przez podniesienie ton, ale tylko kosztem własnego autorytetu? W zasadzie nie ma w tym nic negatywnego, jeśli tylko szacunek do samego siebie nie jest przesadzony. To może być problem. To przerost poczucie samooceny uniemożliwi obiektywną ocenę sytuacji, a to z konieczności doprowadzi do błędów, które negatywnie wpłyną na twoją karierę i życie osobiste.

Jak rozwinąć poczucie własnej wartości i poczucie własnej wartości?

Zdarza się, że rodzice nawet nie myślą o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości u dziecka. W rezultacie osoba dorosła boryka się z wieloma problemami spowodowanymi brakiem poczucia własnej wartości. Ale trzeba to zmienić, dlatego też pilnie zaczynamy pracować nad sobą.

  1. Osoba, która nie ma poczucia własnej wartości, zwykle ma niską samoocenę, dlatego przede wszystkim zaczynamy sobie z tym radzić. Pomyśl o swoich pozytywnych cechach, masz ich 100%. Zapisz je na kartce papieru, ale w przeciwieństwie do każdej jakości, wskaż, co pomogło Ci osiągnąć w życiu. Duma z sukcesu jest pewnym krokiem w kierunku zwiększenia samooceny.
  2. Mając pełną listę pozytywnych cech, będziesz w stanie ocenić dodatkowe obszary swojej aplikacji. Pomyśl o tym, możesz lepiej wykorzystać swoje talenty i osiągnąć o wiele więcej. I nie myśl, że twoje doświadczenie i umiejętności nie są potrzebne nigdzie indziej, nie jest.
  3. Ustaw nowy cel przed sobą, najlepiej taki, który planujesz osiągnąć w najbliższej przyszłości. Po każdym zwycięstwie, chwal się, czujesz dumę, że możesz wyjść z bagna przygnębienia i samozaparcia.
  4. Często ludzie są duchowo słabi, niepewni, próbują wznieść się ponad innych, pomniejszając ich zasługi. Z taką osobą zawsze będziesz czuł się jak bezwartościowa głupia osoba. Dlatego z takimi ludźmi nie jesteś w drodze, staraj się komunikować z nimi, tak mało jak to możliwe.
  5. Komunikuj się więcej ze znajomymi, ludźmi, którzy rozumieją i doceniają Ciebie. Od nich, jeśli usłyszysz coś bezstronnego, krytyka będzie sprawiedliwa, pomoże ci wejść na nowy krok. poczucie godności A w trudnych chwilach przyjaciele na pewno będą cię wspierać, co jest bardzo ważne na etapie kształcenia się w poczuciu własnej wartości.
  6. Zaczynaj szczerze wierzyć, że wszystko osiągniesz dzięki swoim talentom. Modeluj tę sytuację, przedstaw swoje uczucia w szczegółach. Pamiętaj, co czujesz, to pomoże ci uwierzyć w siebie i szybko spełnić twoje pragnienia.
  7. Jeśli już wypracowałeś zwyczaj służenia i trwałego upokorzenia, to nadszedł czas, aby położyć kres. Teraz, za każdym razem, zanim coś zrobisz, zastanów się, czy jest to zgodne z twoimi pragnieniami, czy nie. Jeśli ktoś wskazuje na twoją wadę, oceniaj ją trzeźwo, czy rzeczywiście istnieje, czy też jest to kolejna próba, którą ktoś podejmuje na własny koszt. Jeśli tak, to takie działania w stosunku do ciebie powinny zostać zatrzymane. Nie musisz robić tego, co nieprzyjemne dla ciebie, i nikt nie może cię zmusić, i nikt nie ma najmniejszego prawa cię upokarzać. To nie jest duma, ale elementarna samoocena.