niż leczyć pediculozę u dzieci Pediculosis jest chorobą pasożytniczą, której nosicielami są wszy. Żywią się krwią i mogą wywoływać różne rodzaje chorób. Dzieci często mają wszy. Dzięki temu pasożyty żyją w skórze głowy. Ich jaja (gnidy) są przyklejone do włosów. Zakażenie następuje w wyniku kontaktu z chorym, na przykład we wspólnych grach, korzystaniu z rzeczy innych osób. Często zdarza się to w przedszkolu, szkole lub obozie. Dlatego matka może być zaniepokojona pytaniem o to, jak leczyć pediculozę u dzieci i jakie środki istnieją przeciwko tej dolegliwości.

Objawy choroby

Przede wszystkim powinieneś zapoznać się z objawami choroby, aby móc ją zidentyfikować w swoim czasie. Jest kilka głównych punktów, na które mama może zwrócić uwagę:

  • zakażone dziecko ma ból głowy, swędzenie zaczyna się w skroniach, a także na karku, za uszami;
  • można zobaczyć zaczerwienienie, które pojawia się na miejscu ukąszeń, a przez czas widać silne czesanie;
  • przyklejone do włosów w gnidach są niezbitym dowodem diagnozy.

Konieczne jest leczenie choroby, ponieważ zaniedbane sytuacje prowadzą do komplikacji. Na przykład może rozwinąć się streptodermia, zapalenie węzłów chłonnych, a nawet sepsa.

Jeśli matka nie jest pewna diagnozy, lekarz będzie w stanie dokładnie zrozumieć sytuację. Do diagnozy można użyć lampa z drewna. Lekarz powie Ci, jak leczyć pediculozę u dzieci, jakich leków użyć. Konieczne jest również dokładne zbadanie wszystkich osób, które miały kontakt z dzieckiem. W końcu ta choroba jest bardzo zaraźliwa.

Leczenie pediculozy u dzieci

Pasożyty powodują nieprzyjemne doznania u dziecka, dlatego w mocy rodziców pomagają jak najszybciej pozbyć się ich. W tym celu można stosować różne metody. Apteki oferują szereg narzędzi, które pomogą poradzić sobie z problemem.

Leczenie Pediculosis u dzieci ma miejsce w domu. Aby to zrobić, musisz kupić lek w aptece i zastosować go zgodnie z instrukcjami.

Są takie środki:

  • Nyuda jest bezpiecznym lekiem, który może być stosowany nawet u małych dzieci;
  • Paranitis to nisko toksyczny spray na bazie olejków eterycznych, nie działający na gnidy, dlatego wymaga podwójnego zastosowania w określonych odstępach czasu;
  • Nyx - ma postać kremu, jest bezpieczny dla dzieci;
  • Para Plus to aerozol uważany za bardzo skuteczny, ale nie jest w stanie poradzić sobie z dziećmi w wieku do 2,5 lat;
  • Nittifor to roztwór lub krem, który doskonale radzi sobie z pasożytami, ale ma limit wieku do 5 lat.

Wybierając leki do leczenia pediculozy u dzieci, należy dokładnie przestudiować ich przeciwwskazania. Nie należy ich używać, jeśli dziecko ma podrażnienia na skórze.

Innym sposobem na pozbycie się wszy i gnid jest ich mechaniczne usunięcie. W tym celu, przy dobrym oświetleniu, musisz wybrać pasożyty z włosów własnymi rękami. Aby ułatwić zabieg, można traktować głowę rozcieńczonym sokiem z cytryny, octem. Kwas będzie sprzyjał zmiękczaniu glutenu.

Najskuteczniejszym sposobem leczenia pediculozy u dzieci jest metoda łączona. To znaczy, gdy stosowanie farmaceutyków jest uzupełniane przez mechaniczne usuwanie. Umożliwi to bardziej staranne leczenie dotkniętych obszarów. wszczepianie dzieciom niż leczyć

Niektórzy rodzice wolą folkowe sposoby. Używają mydła w proszku, mieszaniny nafty i oleju roślinnego. Te metody są mniej skuteczne.

Zapobieganie chorobie to higiena. Od dzieciństwa konieczne jest nauczanie maluchów, aby nie używały rzeczy innych ludzi, na przykład grzebienia, spinki do włosów. Również matki mogą okresowo sprawdzać włosy u dzieci pod kątem pasożytów.

Terminowe zapobieganie i leczenie niedorozworzeń u dzieci, aby złagodzić je z wielu dolegliwości, a także pomóc w uniknięciu nieprzyjemnych konsekwencji.