Pediculosis to raczej nieprzyjemna i odrażająca choroba, której towarzyszy rozprzestrzenianie się owadów w skórze głowy. Wiele osób uważa, że ​​choroba może wystąpić tylko u osób bezdomnych, ale tak się nie dzieje. Wszystkie mogą być dotknięte pediculozą. Czasami możliwe jest zarażenie nawet w transporcie publicznym, gdy włosy osoby zakażonej i zdrowej są w kontakcie.

Jak ustalić, czy pediculosis jest, czy nie?

Czasami pasożyty opadające na ludzkie włosy nie zapuszczają się tam. Również owady widoczne na głowie mogą nie być wszy, ale pchły - okazjonalni goście od psa lub kota. "Goście" szybko opuszczają otoczenie, co jest dla nich niekorzystne, a pediculoza nie rozwija się. Prawdziwe objawy choroby wyglądają następująco:

  1. Wszy i ich jaja znajdują się na włosach, ciele i ubraniach zainfekowanej osoby.
  2. Swędzenie o różnym natężeniu w całej głowie.
  3. Po ukąszeniach owadów na skórze pozostały niebieskawe ślady.
  4. Podczas miażdżenia owada słychać kliknięcie.

Najczęściej leczenie pediculozy w domu jest dość skuteczne i bez powtórzeń. Najważniejsze, aby robić wszystko poprawnie i regularnie w wyznaczonym czasie leczenia.

Pediculosis - leczenie środków folk

Obecnie istnieje wiele różnych możliwości leczenia pediculozy. Aby to zrobić, nie trzeba uciekać się do leków aptecznych. Dobrym i skutecznym sposobem są olejki eteryczne z drzewa herbacianego i lawendy, czosnku i igieł. Wszystko to można kupić w aptece w przystępnych cenach lub przygotować w domu:

  1. Olejki eteryczne drzewo herbaciane a lawendę należy dokładnie wymieszać i nałożyć na korzenie, aby działało, przez około dwie godziny. Najważniejsze jest to, że oleje są naturalne.
  2. Czosnek przechodzi przez prasę czosnkową, a powstały kleik nakłada się na włosy. Pozostaw na około godzinę. Procedurę można powtarzać kilka razy dziennie w celu szybkiego powrotu do zdrowia.
  3. Iglasta infuzja może spłukać włosy po umyciu. Aby to zrobić, kilka gałęzi iglastych wlewa się wrzącą wodą i poddaje infuzji przez trzy godziny. Napar powinien być skoncentrowany.

Pediculosis - remedia do leczenia domowego

Najpierw musisz kupić specjalny szampon w aptece. Dziś jego różnorodność jest tak wielka, że ​​można łatwo znaleźć skuteczną i niedrogą. Szampon z tym preparatem powinien trwać co najmniej 10 dni bez przerwy. Takie leczenie leków wszy nie wymaga dużego wysiłku. Czy to po umyciu włosy można spłukać dodatkowym octem - zabija infekcję i truci się owady. Natychmiast po umyciu zaleca się rozczesywanie włosów za pomocą delikatnego muszelki, dzięki czemu będziesz w stanie usunąć większość pasożytów. Leczenie jednego żołądka za pomocą jednego octu nie przyniesie pożądanego rezultatu, ponieważ ten produkt stołowy nie jest tak silny, aby niszczyć żywych pasożytów i ich jaja. Dlatego lepiej leki na pediculozę Zastosuj kompleksowe leczenie, jeśli myjesz włosy Szampon do smoły , możesz kupić specjalny spray do tego, który zabija wszy. Pomoże to pozbyć się nieprzyjemnych owadów znacznie szybciej w ciągu zaledwie kilku dni. Pamiętaj, że w każdym przypadku konieczne jest dokładne i regularne czesanie włosów po każdym praniu. Ważne jest również, aby nie zapominać o ogólnej higienie i bezpieczeństwie innych osób. Dotyczy to codziennego mycia rzeczy, kąpieli zwierząt domowych i dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych (wietrzenie jest wystarczające). Codziennie usuwaj kurz i odkurz dywany, aby owad, który nie wypadł przypadkowo, nie wróci do ciebie.