Istnieje wiele różnych gatunków. żywienie sportowe , a sportowiec, który zdecydował się użyć czegoś, zawsze napotyka pytanie, co wybrać. Na przykład, jeśli potrzebujesz masy mięśniowej, powinieneś zwrócić uwagę na białko (znane również jako białko) lub aminokwasy - substancje, które ciało wyciąga z białka i wykorzystuje w procesie budowania tkanki mięśniowej. Zastanów się, jakie aminokwasy są potrzebne dla sportowców.

Dlaczego potrzebujemy aminokwasów?

Aminokwasy są związkami organicznymi, z których ciało buduje tkankę mięśniową. Konieczne jest nie tylko dla mężczyzn dla ulgi: ciało każdej osoby, która składa się głównie z mięśni, a nie z tłuszczu, wygląda dobrze i smukłe. Ponadto, im bardziej rozwinięte mięśnie ciała, tym więcej organizm potrzebuje kalorii na całe życie, co oznacza, że ​​szybciej schudniesz. Ponadto nie będzie potrzeby stosowania zbyt silnych ograniczeń dietetycznych.

Dlaczego potrzebujemy aminokwasów w kulturystyce?

Dla tych, którzy stale angażują się w sport, najważniejsza jest zdolność aminokwasów do szybkiego przywracania mięśni po treningu. Akceptacja tych narzędzi pozwala znacznie zwiększyć ładunek, łatwiej radzić sobie z bólem mięśni i budować masę mięśniową w przyspieszonym tempie.

Czy potrzebujesz aminokwasów, czy powinnaś wybrać białko?

Aminokwasy to substancje, które sam organizm zwykle pobiera z powstałego białka, aby stworzyć specjalne białko dla struktury mięśni. To znaczy, że spożycie białka i spożycie aminokwasów rozpoczyna ten sam proces, tylko aminokwasy pozwalają na natychmiastowe rozpoczęcie następnego etapu. do czego są aminokwasy

Obecnie eksperci wciąż spierają się o to, co najlepsze. Niektóre są po stronie białek, ponieważ są bardziej naturalne w swoim składzie, a aminokwasy są syntetyzowane chemicznie, co zaburza wchłanianie. Inni twierdzą, że aminokwasy są lepsze, ponieważ spożycie gotowej substancji ułatwia pracę organizmu. Wybór należy do ciebie, ale pamiętaj, że nie warto oszczędzać na żywieniu sportowców: kupuj tylko produkty wytwarzane przez znanych producentów i, oczywiście, w specjalistycznych sklepach.

Najlepiej najpierw skonsultować się z trenerem, pytając szczegółowo, czego potrzebujesz. Aminokwasy BCAA i inni. Dopiero po poradie specjalisty można zdobyć takie fundusze, ale w żadnym wypadku nie umyślnie.