wodnista wydzielina podczas ciąży W czasie ciąży charakter upławów gwałtownie się zmienia. Ten fakt może przeszkadzać przyszłym matkom. Kobiety zauważają obfite rozładowanie w czasie ciąży, często może to być normą, ale zawsze. Dlatego warto zapoznać się z informacjami na ten temat, aby poznać charakter tego zjawiska.

Przyczyny wodnego wycieku

W ciele przyszłej mamy jest wiele zmian. Ważną rolę odgrywają w tym hormony. To od niego zależy przede wszystkim uwolnienie z pochwy.

Na początku ciąży wzrasta poziom progesteronu. Zapewnia to niezbędne warunki do utrzymania życia płodowego. Pod wpływem progesteronu sekrecje nabierają błon śluzowych. Stają się gęste i lepkie. Dlatego wodniste wydzielanie podczas ciąży we wczesnych stadiach jest rzadkie.

Około 12 tygodnia wzrasta produkcja estrogenów - jest to konieczne, aby przygotować się na poród. Ponadto hormon wspomaga wiele procesów w okruchach ciała. W tej chwili śluz szyjki macicy jest rozcieńczony. Zwykle w czasie ciąży kobiety zauważają wodniste wydzieliny w drugim trymestrze ciąży. Jest to normą, występuje u większości oczekujących matek, ale przynosi pewne niedogodności. Ta funkcja nie wymaga leczenia, ważne jest jednak uważne monitorowanie higieny.

Oto podstawowe zalecenia do wykonania:

  • częściej brać prysznic;
  • wygodnie jest używać codziennych uszczelek, ale musisz wybrać te, w których nie ma smaków;
  • nie używaj tamponów;
  • trzeba częściej zmieniać ubrania;
  • Figi powinny być wykonane z bawełny.

Ale ważne jest, aby zrozumieć, że absolutorium nie powinien mieć zapach, kolor, zanieczyszczenia krwi. Jeśli powodują swędzenie, należy udać się do lekarza.

Z tego samego powodu w trzecim trymestrze ciąży może wystąpić wyraźne wodniste wydzielanie. Ale w tej chwili istnieje ryzyko wycieku płynu owodniowego, ponieważ ważne jest, aby wyeliminować to naruszenie. Apteki mają specjalne testy które pomogą określić wyciek wody. Lepiej jednak udać się do ginekologa w celu dokładnej diagnozy. Płyn owodniowy w czasie ciąży wygląda na żółty, wodnisty wyciek podczas ciąży ze słodkawym zapachem. Takie objawy muszą koniecznie być sygnałem do pilnej wizyty u lekarza.

Patologiczne wydzieliny

Niestety, przyszłe matki mogą również być narażone na różne choroby. Rzeczywiście, w tym okresie mikroflora pochwy jest najbardziej wrażliwa na różne drobnoustroje.

Opryszczka narządów płciowych przejawia się w ubogich wydzielinach płynu. Na genitaliach pojawiają się również bąbelki. W końcu pękły. Procesowi temu może towarzyszyć ból w plecach, brzuch.

W przypadku bakteryjnego zapalenia pochwy w czasie ciąży charakterystyczne jest białe, wodniste wydzielanie z nieprzyjemnym zapachem. Następnie stają się grube, pieniste, zmieniają kolor na zielonawy. W towarzystwie tego całego swędzenia. Również kobiety skarżą się na ból podczas oddawania moczu, gorączkę. Choroby te wymagają leczenia pod nadzorem specjalisty.

Przyszłe matki powinny pamiętać, które znaki powinny je ostrzegać:

  • wodnista wydzielina podczas wczesnej ciąży zmiany w spójności;
  • jakiekolwiek wysypki na genitaliach;
  • zmiany koloru i zapach wyładowania;
  • jakiekolwiek upośledzenie dobrostanu, które trwa przez jakiś czas.

Przyszła mama powinna zasięgnąć porady w każdej sprawie, która jej dotyczy. Wykwalifikowany lekarz będzie sympatyzował z takim niepokojem i przedstawi niezbędne zalecenia. Lekarz będzie w stanie zidentyfikować choroby i przepisać leczenie w czasie, aby chronić dziecko przed negatywnym wpływem zaburzenia.