Wiele przyszłych matek obawia się paniki, aby nie dopuścić do momentu wycieku płynu owodniowego, ze względu na całkowity brak wiedzy na temat objawów i przyczyn towarzyszących temu zjawisku.

Najgorsze jest to, że taka patologia może być podjęta przez kobietę na zwykły "kicz", ponieważ wyciek płynu owodniowego Występuje prawie niezauważalnie i tylko kilka kropel płynu może zostać uwolnionych przez dłuższy czas.

Rutynowe badanie ginekologa nie będzie w stanie podać konkretnych informacji o tym, czy wnioskodawca ma miejsce przedwczesnego wypuszczania płynu owodniowego, czy też nie. Dlatego konieczna jest analiza wycieku płynu owodniowego, który polega na badaniu wymazów z tylnego sklepienia ciąży. Pozytywny wynik będzie zależeć od tego, że będzie w nim nie tylko wydzielina z pochwy, ale także cząstki pożądanego składnika.

Metoda ta stopniowo zaczyna wypierać tzw. Test na wyciek płynu owodniowego, który od 2006 roku jest szeroko rozpowszechniony wśród położników i ginekologów.

Szybki test na płyn owodniowy

Użyj tego urządzenia ma sens tylko, jeśli podejrzewasz lub masz objawy wskazujące na przedwczesne pęknięcie płynu owodniowego. Test na pęknięcie płynu owodniowego pokaże obecność badanego składnika w wydzielinach pochwowych, a wiarygodność danych wynosi prawie 100%. Taką dokładność tłumaczy się reakcją substancji składowej na łożyskowe białko mikroglobuliny, które jest jednym ze składników płynu owodniowego.

Wybór tego odczynnika opiera się na wartości tego białka, a mianowicie:

  • jego minimalna zawartość we krwi;
  • mała ilość mikroglobuliny α1 w wydzielinach szyjki macicy i pochwy;
  • preferencyjne umiejscowienie w płynie owodniowym.

Zastosowanie testu do przejścia płynu owodniowego

Ta metoda absolutnie nie wymaga dodatkowych funduszy ani urządzeń. Wystarczy pobrać rozmaz z flory pochwy przez nałożenie tamponu, który następnie umieszcza się w specjalnie zaprojektowanej probówce z odczynnikiem. Przez dosłownie minutę substancja w probówce określa obecność mikroglobuliny łożyska. Następnie w zbiorniku należy umieścić wskaźnik paska, który znajduje się w zestawie. Jeśli test na płyn owodniowy pokazuje jeden pasek, nie musisz się martwić i nie ma żadnych patologii. Obecność dwóch pasów ruchu jest sygnałem alarmowym, który symbolizuje wyciek. Brak jakichkolwiek znaków identyfikacyjnych w teście dla płyn owodniowy wskazuje na jego niewystarczającą jakość i wymaga dodatkowych testów produktów innego producenta.

Zalety wskaźników testowych samokontroli płynu owodniowego

Skuteczność i skuteczność tej metody potwierdzają absolutnie wszystkie instytucje medyczne. Pozytywne aspekty tego testu na obecność płynu owodniowego są następujące:

  • możliwość korzystania z niego w domu, jeśli uważnie przestudiujesz instrukcje i podążysz za nimi;
  • brak badania pochwowego przeprowadzanego przez ginekologa, często nie do przyjęcia w określonym czasie ciąży;
  • badanie płynu owodniowego
  • natychmiastowe uzyskiwanie wiarygodnych danych.

Test na oznaczanie płynu owodniowego jest naprawdę wyjątkową metodą określania wycieku płynu owodniowego, który może być stosowany zarówno w domu, jak iw szpitalu.

Jeśli jednak ciężarna kobieta obserwuje takie objawy, jak: zatrucie organizmu, popędliwość wymiotną, ból w podbrzuszu itp., Nie ma sensu testowanie płynu owodniowego. Lepiej skontaktować się natychmiast z obserwującym lekarzem.