Każdy z nas miał do czynienia z tymi pasiastymi owadami. Są uzbrojeni w ostro zakrzywione żądło, za pomocą którego mogą wywołać u człowieka całkiem namacalne obrażenia. Nawet zdrowi dorośli cierpią na bolącą osę bardzo boleśnie, a co dopiero mówić o uczulonych na ich truciznę. Taki atak może się skończyć dla jakiejś nawet tragedii. Jeśli masz osę na balkonie, musisz podjąć natychmiastowe działania, ta okolica może się nie zakończyć dobrze. Szczególnie niebezpieczny jest jeden rodzaj dużych rozmiarów szerszeń, ich trucizna, zawierająca substancję acetylocholinę, jest zdolna do dostarczenia silnego uderzenia w ludzki układ nerwowy.

Co by było, gdybyś osiadł na balkonie?

Owady te nigdy nie poddają się bez walki, a walka z nimi to bardzo pracochłonne zadanie. Osy mogą żądlić bez litości wszystkie na swojej drodze, a ich ukąszenia często nie mają bardzo dobrych konsekwencji. Sam widok małego drapieżnika w paski powoduje u wielu ludzi niepokój lub panikę. Co powiedzieć o dzieciach, które najbardziej boleśnie odczuwają ich ataki. Wielu próbuje natychmiast zniszczyć znienawidzonych gniazdo , ale zniszczenie osy jest o wiele trudniejsze niż irytujące mucha . Strażnik natychmiast zrozumie twój zamiar i rzuci się na agresora. Do walki z osami na balkonie należy podchodzić mądrze, zachowując ostrożność.

Najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z pasiastymi skowytami jest spalenie ich gniazda. Ale bezboleśnie dla mnie, tę pracę można wykonać tylko jesienią, kiedy mieszkańcy ją opuszczą. Chociaż słabo słyszą te owady, reagują wrażliwie na wibracje. Jeśli masz odwagę zbliżyć się do takiego domu, to nie trzeba będzie długo czekać na reakcję obronną. W takim przypadku powinieneś zasłonić sobie głowę i uciec. Przy okazji zauważono, że bardzo agresywnie postrzegają aromat alkoholu i olejków eterycznych, w tym zapachy wody kolońskiej lub perfum. Pijani i silnie pachnący ludzie, oni żądli w pierwszej kolejności.

Więc osy zbudowały gniazdo na balkonie i postanawiasz go zniszczyć. Przede wszystkim musisz nosić strój ochronny. To może być jakaś obcisła odzież. Nie zapomnij też o czymś zatuszować głowy. Tylko w tej formie możesz bez obaw podejść do ich domu. Lepiej jest działać w nocy lub późnym wieczorem, jego mieszkańcy w tym czasie śpią, a ich reakcja nie jest tak szybka. Nieco dalej od gniazda umieść talerz ze słodką przynętą, która tymczasowo odciągnie od ciebie owady. Teraz możesz wybrać kilka opcji, co zrobić dalej:

  1. Rzucając plastikową torbę na gniazdo, powinna być mocno przywiązana i wyniesiona z domu.
  2. Zrób małą dziurę w torbie i niech trujący "Dichlorvos" rozpyli się przez nią, aż wrogowie zaczną oddychać.
  3. Zanurz gniazdo w pojemniku z gorącą wodą, aby całkowicie go przykrył i odczekaj dziesięć minut. Wtedy możesz bezpiecznie go spalić lub zakopać.

Powinieneś wiedzieć, że miejsce, w którym znajdowało się gniazdo, powinno być traktowane sprayem lub nadmanganianem potasu. Wskazane jest również, aby powiesić papier muchowy na owadach. Stwierdzono, że osy uwielbiają powracać do dawnego miejsca.

Osy na balkonie, jak się pozbyć1

Jak pozbyć się os na balkonie z przynętą?

Wszyscy wiedzą, że te pasiaste owady nigdy nie przechodzą przez słodkie danie. To ich pasja może być wykorzystana w walce z ich małymi przeciwnikami. Pęczek winogron, szczególnie posiniaczone jagody, dżemy, jabłka, gruszki, skórka arbuza lub melona. Nasmaruj przynętę środkiem owadobójczym i umieść go tak, aby szybko mógł znaleźć "przysmak". Jak pokazuje praktyka, ta metoda zawsze daje dobre wyniki, a znaczna część owadów umrze. Ale aby zagwarantować, że wszyscy będą musieli zniszczyć gniazdo na balkonie, w przeciwnym razie prawie nie będzie można całkowicie pozbyć się os.