W pokoju, w którym wisi olśniewająco biała tiul Jest prawdziwa świąteczna atmosfera. Ale z biegiem czasu, z powodu częstego prania, tiul staje się żółtawy lub nawet brudno szary. Wiele gospodyń domowych uważa, że ​​nadszedł czas, aby kupić nowe zasłony. Jednak nie można się spieszyć, aby wyrzucić zasłony tiulu, ponieważ istnieje kilka sposobów na poprawę wyglądu zasłon, jednym z nich jest bielenie tiulu z nadtlenkiem wodoru.

Spróbujmy wymyślić, jak wybielić tiul z nadtlenkiem.

Nasza branża produkuje wiele produktów do wybielających tkanek: białość, ACE, Vanish, Oxi Action i inne. Jednak niektóre z nich można stosować tylko do tkanin naturalnych, podczas gdy inne - do materiałów syntetycznych. Ale zły wybór wybielacza może dać tiul zamiast śnieżnobiałego, brzydkiego, żółtawego odcienia.

Największym błędem przy praniu zasłon tiulowych jest wybielanie bez uprzedniego prania. W takim przypadku kurz i brud przenikają do tkaniny i będą zabrudzone na szaro. Po zdjęciu zasłon, potrząśnij nimi, a następnie zanurz w ciepłej wodzie z niewielką ilością proszku do prania na pół godziny. Następnie tkaninę delikatnie wykręca się i myje ręcznie lub w pralce. Mocno ocieraj lub rozklejaj tiul nie jest tego wart. Po umyciu tiul powinien być mokry, owinięty w ręcznik i powiesić gzyms .

Tiulowe wybielanie w domu

Zaradne gospodynie wymyśliły oryginalną i bardzo skuteczną metodę wybielania tiulu mieszanką nadtlenku i amoniaku. Przygotuj roztwór do tego, mieszając 10 litrów lekko ciepłej wody z dwiema łyżkami nadtlenku i jedną łyżką amoniaku. Umytą zasłonę zanurza się w roztworze, a całą tkankę należy całkowicie zanurzyć w cieczy. Tylko w ten sposób żółte paski nie pojawią się na tiulu. Namocz tiul w roztworze przez 30 minut, mieszając od czasu do czasu, aby uzyskać bardziej równomierny zabieg. Następnie tkaninę należy dokładnie spłukać.

Tiulowe bielenie za pomocą nadtlenku wodoru1

Oprócz ręcznej metody rozjaśniania tiulu, możesz skorzystać z niezbędnego asystenta każdej gospodyni - pralki. Aby to zrobić, dodaj dziesięć tabletek nadtlenku wodoru do komory detergentu i przemyj zasłonę z tiulu w temperaturze 40 ° C, używając delikatnego trybu bez obracania.

W ten sposób można wybielić zasłony wykonane z włókien syntetycznych, nylonu, poliestru, tak, jednak z dowolnego materiału, dla którego gotowanie jest przeciwwskazane.

Jak widać, wybielający tiul z nadtlenkiem wodoru wcale nie jest trudny. Ale odnowiona zasłona tiulu będzie świecić świeżością i czystością.