Osy sprawiają dużo kłopotu letnim mieszkańcom i tym, którzy po prostu odpoczywają w przyrodzie w lipcu i sierpniu. Lecą na ludzi, na jedzenie, nagłe ruchy postrzegają cię jako niebezpieczeństwo i bezlitośnie żądło. A jeśli połkniesz osę z jedzeniem, to od ugryzienie w gardle od środka można w ogóle dusić.

Jak pozbyć się środków krajowych?

Jak pozbyć się tych niebezpiecznych i bolesnych owadów? Przede wszystkim konieczne jest usunięcie ich gniazda. Ale zrobienie tego tylko w samym szczycie sezonu jest absolutnie niemożliwe. Czas na przeszukiwanie i usuwanie gniazda to wczesna wiosna lub późna jesień, kiedy osy znajdują się w stanie hibernacji. Wyjmowane gniazdo powinno zostać spalone, a miejsce jego przyłączenia należy traktować nadmanganianem potasu.

Ale jeśli przegapiłeś te terminy, walka z osami przez środki ludowe będzie polegać na:

  1. Budowa pułapek i przynęt : przeciąć plastikową butelkę, wcisnąć wąski koniec w szeroki, w którym wcześniej wlewa się coś słodkiego, wonnego i lepkiego. Osy polecą do zapachu, wpadną w pułapkę i utkną tam. I nawet jeśli jako przynęta masz kwaśny płynny kompot, w którym osy nie wiążą się, jest mało prawdopodobne, aby znaleźć wyjście.
  2. Zwilżanie zasłon w occie . Aby osy nie latały do ​​okien i drzwi, zwilżyć zasłony octem.
  3. Skórka z melona . Należy je posypać środkiem owadobójczym i umieścić na kupie kompostu lub w pobliżu kosza na śmieci. Ten ludowy środek przeciwko osom wielokrotnie wykazał skuteczność.
  4. Wrząca woda . Jeśli znajdziesz gniazdo w ziemi, wypełnij go gorącą wrzącą wodą z dużym i ciągłym strumieniem. Następnie obficie przykryj ziemię ziemią i dobrze ją ubij.

Środki ludowe - czym obawiają się osy?

Jako alternatywę dla chemicznych środków owadobójczych, które mogą zostać zatrute samodzielnie, istnieje kilka sposobów na pozbycie się tradycyjnych środków.

Na przykład możesz przygotować takiego gadulca do rozpylania gniazd: rozcieńczyć 5 g actelliki i 5 g cypermetryny w litrze wody. Osy - jak pozbyć się środków ludowych1 Traktuj to rozwiązanie mogą być zarówno osy gniazd, jak i miejsca ich częstych wizyt. Możesz wylać działkę ziemi, gdzie stale stada.

Kolejnym lekarstwem jest trawa zwana Garmala (isryk, ardaspan). Wiązka musi zostać podpalona, ​​pojawi się lekki aromatyczny i cierpki dym. Jest to nieszkodliwe dla ludzi, jednak osy bardzo się go boją, ponieważ je niszczy.

Raczej stara i skuteczna metoda: wiązki pchnięć dowolnego celulozowego obiektu ciasno owinięte folią w kilku warstwach w gnieździe os. Bez tlenu, celuloza i folia zaczną się tlić i utleniać, emitując toksyczny i gryzący dym. Zniszczy owady lub przynajmniej zmusi je do szukania nowego domu.