Wegetarianizm i ciąża W czasie ciąży każda kobieta stara się przestrzegać zdrowego stylu życia. Szczególnie dotyczy to odżywiania przyszłej matki. Ale co zrobić, jeśli przed poczęciem dziecka byłeś zagorzałym fanem wegetarianizmu i, w zasadzie, nie jesz karmy zwierzęcej, o których lekarzach mówi się o korzyściach i nieodzowności?

Czy ciąża i wegetarianizm są kompatybilne?

Wegetariańska w ciąży - nie są rzadkością we współczesnym świecie. Coraz więcej kobiet przestawia się na ten system żywnościowy, ponieważ jest przydatny zarówno dla kształtu ciała, jak i zdrowia. Ponadto, badania naukowe wskazują, że bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego mogą przenosić i urodzić zdrowe dziecko. Mięso, ryby i produkty mleczne - nie jest jedynym źródłem białka i kwasów aminowych dostępna dla współczesnego człowieka.

Jak wiecie, dieta wegetariańska nie zawiera niektórych składników mineralnych i witamin. Możesz je zdobyć z pokarmów roślinnych. Na przykład wapń znajduje się w roślinach strączkowych i brokułach, migdałach i sezamie, w wielu warzywach z liśćmi ciemnozielonego koloru. Żelazna dieta zawiera orzechy i suszone owoce, buraki, zboża. I do spożycia witamin B12 Powinieneś jeść wodorosty i sfermentowane nasiona soi. Ponadto obowiązkowe stosowanie kompleksów witaminowych dla kobiet w ciąży.

Co do korzyści wegetarianizm To jest dobrze znane:

  • mniej tłuszczu, kalorii i odpowiednio mniej przyrostu masy;
  • niższy poziom cholesterolu;
  • z powodu białek roślinnych obciążenie nerek nie jest tak silne;
  • Taki układ zasilania nie powodują rozwój chorób przewlekłych.

Surowe pożywienie są nie mniej przydatne w czasie ciąży niż wegetarianizm. Co więcej, kobiety, które są przyzwyczajone do jedzenia wyłącznie świeżych warzyw, jagód i owoców, orzechów i zieleni, nie mają żadnej toksyny (ponieważ system trawienny został już oczyszczony i nie zawiera toksyn), Ciąża i surowe jedzenie i obrzęki, ponieważ w ciele nie ma nadmiaru soli, słowem, surowe pożywienie i ciąża są całkiem zgodne. Pożądane jest, aby dieta ciężarnej wegetarianki była pod nadzorem lekarza.

Należy jednak pamiętać, że jeśli przed poczęciem jesz produkty zwierzęce, a potem nagle przełączyć na wegetarianizm, weganizm, a nawet więcej, nie powinniśmy. Twój organizm może reagować na to nie jest najlepszy sposób, ponieważ jest dużo stresu. Czekanie na dziecko nie jest najlepszą porą na eksperymentowanie i konieczne jest stopniowe przestawianie się na system zasilania. Tylko wtedy przyniesie korzyść.