Dla wielu gospodyń domowych nie ma trudności w odpowiedzi na proste pytanie - "jak przygotować bulion warzywny?". Oczywiście jego przygotowanie nie jest szczytem sztuki kulinarnej, ale są ludzie, którzy po raz pierwszy gotują bulion warzywny i będą chcieli polegać na swoich działaniach na konkretnej recepturze. Spróbujmy więc, jest jasne i łatwo odpowiedzieć na pytanie - jak gotować bulion warzywny?

Istnieje wiele opcji gotowania bulionu warzywnego. To przede wszystkim zależy od celu, w jakim zamierzasz go ugotować: na pierwsze danie lub sos, a może zastanawiasz się, jak zrobić bulion warzywny dla dzieci. Spójrzmy na najłatwiejszy przepis.

Jak gotować bulion warzywny?

Weź 100 g marchwi, porów i cebuli, korzenia selera. Opłucz je dobrze, obierz i pokrój na duże kawałki. Włóż warzywa do rondla, przykryj gorącą wodą i nabierz wysokiej temperatury. Po ugotowaniu wyjmij piankę, zmniejsz ogień i gotuj przez około godzinę. Ochłodzić przygotowany bulion i odcedzić.

Pierwsze dania oparte na bulionie warzywnym są zalecane dla małych dzieci w wieku półtora roku. Jest znacznie łatwiejsze niż mięso lub rosół z kurczaka, więc będzie lepiej wchłaniane przez dzieci. Przygotowanie bulionu warzywnego dla dzieci różni się tym, że podczas gotowania nie dodaje się przypraw, warzywa są ekstrahowane z przygotowanego bulionu, a bulion przed podaniem rozcieńcza się przegotowaną wodą w proporcjach 1: 1. Wielu pediatrów dochodzi do wniosku, że przed ukończeniem trzeciego roku życia lepiej nie karmić dzieci dorosłym pokarmem, nie w pełni jeszcze wzmocnili układ trawienny. A jeśli przygotowujesz buliony warzywne dla małych dzieci, spróbuj je odróżnić od dań dla dorosłych. Przygotowując bulion warzywny dla dzieci, pierwszy bulion powinien zostać osuszony, wylany przegotowaną wodą, a po ugotowaniu dodać tylko warzywa. Овощной бульон калорийность Jeśli umieścisz warzywa w zimnej wodzie, wtedy gdy temperatura wzrośnie, witamina C będzie stopniowo niszczona.

Bulion warzywny jest idealny do jedzenia dietetycznego. Zupy rosół warzywnych są świetne dla tych, którzy planują schudnąć i poprawić swoje zdrowie. Zawartość kalorii w bulionie warzywnym nie przekracza 200 kilokalorii na 100 gramów, dlatego jest szczególnie ceniona przez dietetyków. Warzywa zawierające minerały i witaminy pomagają szybko rozkładać i spalać dodatkowe kalorie. Ponadto wielu dietetyków zaleca stosowanie bulionów warzywnych w diecie tych, którzy chcą oczyścić wątrobę.