Dziś w prasie pojawiło się całkiem szczere uznanie hollywoodzkiej gwiazdy Umy Thurman, w której oskarżyła znanego producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. 47-letnia aktorka szczegółowo opisała zachowanie Harveya podczas pracy nad projektami.

Ума Турман

Uma Thurman

Wywiad dla New York Times

Incydent z Weinsteinem stał się znany ze względu na to, że jakiś czas temu New York Times opublikował zeznania kilku kobiet, które Harvey ich nękał. Potem zaczęły się liczne opowieści o ofiarach Weinsteina o jego nieprzyzwoitym zachowaniu. A teraz, gdy oskarżenia dotyczące Harveya nieco się uspokoiły, dziś opublikowały nową, w której 47-letnia Uma Thurman oskarżyła producenta filmowego o nękanie.

Харви Вайнштейн

Harvey Weinstein

Niejednoznaczne podejście do Thurmana z Weinstein pojawiło się w 1994 roku, kiedy pracowali razem na taśmie "Pulp Fiction". Oto kilka słów, które przypominają współpracę Umy ze słynnym producentem:

"Na samym początku naszej komunikacji zdałem sobie sprawę, że Harvey jest bardzo interesującą osobą. Tak, ma kilka osobistych chwil, których nie można wytłumaczyć, ale ogólnie uważałem go za geniusz kina z dziwactwami. Zaprzyjaźniliśmy się z nim tak bardzo, że zacząłem postrzegać go jako bardzo dobrego przyjaciela. Być może właśnie to spowodowało wszystko, co mi się przydarzyło. Pewnego dnia, pewnego dnia, przyszedł do mojego pokoju hotelowego w jednym szlafroku na swoim nagim ciele i zasugerował omawianie niektórych momentów zdjęciowych. Długo rozmawialiśmy o pracy, a potem wstał i zaprosił mnie do wyjścia. Z początku nie mogłem nic zrozumieć, ale po cichu poszedłem za nim. W rezultacie znaleźliśmy się w saunie. Kiedy tam pojechaliśmy, zacząłem rozumieć, że sytuacja wygląda wyjątkowo niedorzecznie. Miałem na sobie skórzane spodnie, kurtkę i buty. Opowiedziałem o tym Harveyowi i bez wahania puścił mnie. "
Ума Турман в фильме «Криминальное чтиво»

Uma Thurman w filmie "Pulp Fiction"

Następnie Uma poinformowała o kontynuacji związku z Harvey:

"Wówczas nie oddałem Weinsteinowi tego czynu z należytą uwagą i kontynuowałem komunikowanie się z nim, jak gdyby nic się nie stało. Dosłownie za kilka tygodni znów byliśmy sami w pustym pokoju hotelowym. A następnie Weinstein przystąpił do działań ofensywnych. Pchnął mnie na łóżko i zaczął się ocierać o mnie, próbując mnie zgwałcić. Dotykał mnie wszędzie, ale ja tak pisałem, odwracałem się i stawiałem opór, że to nie zadziałało. W rezultacie udało mi się uciec z numeru, ale nigdy nie zapomnę tego odcinka. "
Квентин Тарантино, Ума Турман и Харви Вайнштейн

Quentin Tarantino, Uma Thurman i Harvey Weinstein

Ponadto Thurman opisał zagrożenia i przeprosiny, które nastąpiły po tym incydencie od producenta filmu:

"Dosłownie następnego dnia dostałem ogromny bukiet róż, w którym był list z przeprosinami. Harvey próbował uciszyć tę sytuację i zrobił wszystko, aby nikt nie wiedział o tym. Dzwonił do mnie, wysyłał wiadomości, ale starałem się nie reagować na nie. Po krótkiej refleksji zdałem sobie sprawę, że nie da się po prostu zerwać z Vainshteinem, ponieważ jesteśmy związani ogromną liczbą wspólnych projektów. Po kolejnym telefonie od producenta filmu zgodziłem się na spotkanie, ale wziąłem ze sobą dziewczynę. Kiedy dotarliśmy do hotelu, byłem pewien, że porozmawiamy z Harveyem w restauracji, ale namawiał mnie, bym przyszedł do pokoju. Pamiętam, jak powiedziałem Weinsteinowi następujące słowa: "Jeśli spróbujesz zrobić to, co zrobiłem ze mną ponownie, zniszczę twoją rodzinę i karierę. Ale on po prostu się ze mnie śmiał. "
Ума рассказала о домогательствах Харви Czytaj także
  • 24 gwiazdki-brudne, co nieprzyjemnie pachnie
  • Vincent Gallo: "Jestem prawdziwą ofiarą Weinsteina, nie aktorką!"
  • 10 krajów, które są tworzone po prostu dla kobiet

Powiedzenia przyjaciela Umy Thurman

Następnie New York Times opublikował kilka słów, które Ilona, ​​przyjaciółka Umy, która towarzyszyła hollywoodzkiemu celebrytowi podczas spotkania z Harvey, powiedziała:

"Nie było jej zbyt długo, ale kiedy wyszła Uma, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Nie miała twarzy, jej włosy były rozczochrane, a jej oczy nieustannie biegały. Uma nie odpowiedziała na moje pytania, potem musiałem wezwać taksówkę i iść z nią do domu. Trzęsła się w samochodzie, ale wciąż milczała. Nie wiem do tej pory, co stało się z Harvey'em, ale to spotkanie silnie wpłynęło na nią. "
Ума обвинила Вайнштейна в домогательствах