Każda osoba od urodzenia ma inne cechy fizyczne. Ciało człowieka może wiele powiedzieć o jego cechach charakteru. W tym artykule postaramy się zrozumieć typy ciała , wygląd i ich definicja.

Rodzaje ciała mężczyzn

Istnieją następujące typy postaci męskich: ektomorficzne, endomorficzne i mezomorficzne. Jak się okazało, każdy z nich ma swoją własną charakterystykę.

  1. Ektomorf (typ asteniczny) charakteryzuje się długimi kończynami, wydłużoną klatką piersiową i szyją oraz wąskimi ramionami. Asteniczny typ ciała u mężczyzn charakteryzuje się wyższym niż przeciętny wzrostem, praktycznie brakiem złogów tłuszczu, a tkanka mięśniowa jest raczej słabo rozwinięta. Krótko mówiąc, są to wysocy i szczupli ludzie, którzy nie mogą pochwalić się swoimi mięśniami. Według badań asteniki są dość zamknięte i wrażliwe. Bardzo odbijają i fantazjują, ale mogą być nieoczekiwane i agresywne. Wśród nich można spotkać zimne i władcze postacie. Wiadomo, że astenicy są umiarkowanie odporni na stres i zbyt pochłonięci sobą, więc będziesz musiał dużo wysiłku, aby zrozumieć tych ludzi.
  2. Endomorfy (typ pykniczny) mają krótką, mocną szyję, masywne ciało, niski wzrost i raczej przysadziste. Ci ludzie są obdarzeni silną tkanką tłuszczową. Z reguły mają krótkie ręce i nogi, są podatne na nagromadzenie nadwagi i mogą szybko ją uzyskać. Ludzie konstytucji pyknic są towarzyscy i nonszalanccy. Próbują łagodzić konflikty i mają skłonność do sentymentalizmu, ale znoszą silne obciążenia. Są to bardzo sympatyczni ludzie, z którymi jest przyjemnie i łatwo się porozumiewa.
  3. Mezomorfy (typ atletyczny) mają silny szkielet, szerokie ramiona, dobry rozwój mięśni i niezbyt wyraźną tkankę tłuszczową. Ci ludzie są proporcjonalnie spasowani i mają dobrą figurę sportową. Często sportowcy są energiczni i pewni siebie, ale ich myślenie jest raczej stereotypowe, trudno jest takim ludziom być kreatywnym. Ale są najmniej narażeni na stres. Typ lekkoatletyczny prawie zawsze zdominowany jest przez dominującą pozycję.
mezomorfectomorphendomorf

Jak określić typ ciała mężczyzn?

Warto zauważyć, że w czystej postaci wszystkie typy ciała są bardzo rzadkie. Z reguły każda osoba ma dominujące cechy jednego z trzech typów. Jest jeden sposób, który pomoże najdokładniej określić rodzaj męskiej sylwetki. Aby to zrobić, zmierz nadgarstek za pomocą centymetra. Ektomorf ma obwód mniejszy niż 18 cm, mezomorfy od 18 do 20 cm i endomorfy większe niż 20 cm.

Jakie są rodzaje mężczyzn?

Istnieją również rodzaje męskiego wyglądu:

  1. Południowy wygląd cechują ciemne oczy i ciemne włosy. Ci mężczyźni wyróżniają się ciemną skórą i gorącym temperamentem.
  2. Typ europejski ma kolor jasnobrązowy lub rudy, kolor zielony lub niebieski.
  3. Skandynawski wygląd mężczyzn wyróżnia się jasnymi włosami i jasnymi oczami. Wielu popełnia wielki błąd i wierzy, że rodzaj wyglądu może determinować postać. Na przykład skandynawski wygląd nie oznacza, że ​​mężczyzna jest słaby i kobiecy.
Typ europejskiTyp skandynawskityp południowy

Jak określić typy twarzy mężczyzny?

Wielu jest zainteresowanych rodzaje twarzy mężczyźni. Z reguły istnieją owalne, okrągłe, trójkątne, kwadratowe, podłużne, diamentowe i sercowate. W odniesieniu do tych dwóch ostatnich jasność można wprowadzić. Brylantowy kształt twarzy wyróżnia się szerokimi kośćmi policzkowymi, a także wąskim i wydłużonym czołem i podbródkiem. A twarz w kształcie serca charakteryzuje się szerokim czołem i zwęża się od kości policzkowych do ostrej brody.