Temat kobiecej samotności dotyczy przede wszystkim samych kobiet. Porównaj wyrażenia "samotna kobieta" i "wolny człowiek" - najprawdopodobniej z tymi słowami większość ludzi będzie podświadomie wyrażać samotność kobiety i mężczyzny. W artykule rozpatrujemy samo zjawisko, jego przejawy i sposoby na pokonanie go.

Problem samotności kobiet

Jest to dość powszechna skarga kobiet w każdym wieku. Najciekawsze jest to, że nawet zamężne kobiety lub kobiety mogą narzekać na samotność. A znaczenie tego wyrażenia, każdy może zainwestować własny. Na przykład: "Jestem taka samotna, nie mam chłopaka". Lub: "Mąż w ogóle mnie nie rozumie, jestem taki samotny ...". Skąd się bierze ten problem?

Przyczyny kobiecej samotności

  1. Kompleksy. Każde kobiece, a zwłaszcza męskie czasopismo drukuje na swoich stronach zdjęcia idealnych kobiet. Ta sama historia z filmami, wideo, reklamami. Aktorki i piosenkarze inwestują czas i pieniądze w młodość i urodę. Nic dziwnego, że kobiety dalekie od błyszczącego świata są niezwykle trudne do wytrzymania takiej konkurencji. Porównanie siebie z nieskazitelnym pięknem generuje kompleksy i niepewność.
  2. Stereotypy. Często kobiety starają się postępować zgodnie z pewnymi ogólnymi opiniami, a na początku związki próbują odgrywać rolę suki lub fatalnej kobiety. Obejmuje to również różne "mężczyźni kochają ..." - żołądek, blondynki, uległość i tak dalej. Skupiając się na wątpliwych prawdach, kobiety odgrywają role w związkach, a to nie czyni ich ani silnymi, ani długimi.
  3. Brak znaczenia. Dlaczego musisz znaleźć partnera? Za pokój matki i innych krewnych? By nadążyć za dziewczynami lub je wyprzedzać? Więc musisz? Niestety wiele dziewcząt i kobiet odczuwa tę publiczną presję na siebie. Na pewnym etapie poparcie społeczne jest już samo w sobie pożądaniem - aby ostatecznie zorganizować swoje życie osobiste.

W naszym społeczeństwie tradycja jest nadal żywa, zgodnie z którą kobieta może się odbywać tylko poprzez relacje z mężczyzną. Taki powody samotności kobiet instalacja jest szczególnie powszechna wśród wierzących. Wśród ortodoksyjnych kobiet popularna jest książka "Samotna samotność" Mariny Kravtsovej, w której autor radzi, jak zorganizować własne przeznaczenie. Ale nie tylko wiara odgrywa rolę w kobiecym światopoglądzie. Od dzieciństwa dziewczynki słuchają bajek o Kopciuszku i Królewnie Śnieżce i biorą od nich przykład - jak żyć życiem w snach o przyjściu księcia. Nie trzeba dodawać, że takie stereotypy stają się przestarzałe we współczesnym świecie? Dzisiaj kobieta ma każdą okazję stać się godną pozazdroszczenia księżniczką. A kiedy człowiek żyje i jest w pełni zrealizowany we wszystkich aspektach, jego życie osobiste jest zorganizowane w najlepszy sposób.