Przez cały okres istnienia ludzkości ludzie na różne sposoby przedstawiali fuzję rodzaju męskiego i żeńskiego, wyrażając ich interakcje i harmonijną koegzystencję. Każdy naród ma własną wizję tego, kim jest mężczyzna i kim jest kobieta na tym świecie. Niemniej jednak wszyscy zgadzają się, że jedno bez drugiego nie może być.

Wszędzie otaczają nas znaki rodzaju męskiego i żeńskiego, czy to "Yin" i "Yang", czy też włócznia Marsa i lustro Wenus. Ale nie wszyscy znają powód takiego właśnie obrazu jedności tych dwóch zupełnie odmiennych "światów". Dlatego teraz porozmawiamy o tym, co te obrazy przedstawiają i jakie znaczenie w nich włożyli nasi przodkowie.

Symbole męskości i kobiecości

Od dawna wiadomo, że w naszym świecie silna połowa ludzkości zawsze idzie w parze ze słabymi. Dlatego wszystkie znaki, które dziś uważamy za symbole męskiej i żeńskiej zasady, wskazują właśnie na interakcję dwóch energii, dwóch różnych elementów, dwóch odrębnych światów, które harmonijnie współdziałają ze sobą.

Zgodnie z opinią starożytnych filozofów wschodnich, znak męskich i kobiecych zasad "Yin" i "Yang" implikuje wspólny rozwój dwóch zasad w różnych kierunkach. W tym samym czasie każdy z nich ma jedną całość. Oznacza to, że mężczyźni mają niewielką liczbę kobiecych cech. postać i kobiety - mężczyźni. Następnie w człowieku zachodzi harmonizacja męskości i kobiecości. Człowiek - mężczyzna, getter, myśliwy, poddany elementom ognia, jest właścicielem mocniejszej energii "Yang". Znacznie ważniejsze jest dla nich logiczne wytłumaczenie wszystkiego, co się dzieje i jasne zrozumienie, dlaczego tak jest, a nie inaczej. Ale dzięki temu może być pomocny, uprzejmy, nie agresywny, czasami tchórzliwy, niezdecydowany i nieśmiały. Ale przecież prawo jest wolą natury, a człowiek nie jest winny tutaj.

Druga połowa symbolu męskiego i żeńskiego początku - "Yin" to identyfikacja przedstawicieli połowy targowej. symbol męski i kobiecy ludzkość, która w życiu kontynuuje swoje intuicje i emocje. Właściciele miękkiej energii "Yin" działają jako strażnicy rodzinnego paleniska i rodziców, dając światu potomstwo. Potrzebują ochrony i pomocy, którą zapewnia solidny i aktywny "Yang". Właśnie dlatego te dwie połówki są tak harmonijnie połączone i zawsze rozciągają się wzajemnie.

Obrazy kobiecych i męskich początków wyrażają całą wiedzę zgromadzoną przez lata przez filozofów, psychologów, mędrców i wróżbitów. Na przykład znak zwierciadła Wenus symbolizuje piękno, kobiecość. Włócznia i tarcza Marsa to znak męski, który w połączeniu z "lustrem" uosabia miłość między dwiema płciami.