Konserwowane pomidory w swoim własnym soku jest bardzo popularnym rodzajem półfabrykatów, ponieważ pomidory są smacznym, zdrowym i popularnym produktem, a sok pomidorowy jest jednym z najlepszych konserwantów. Owoce w tych półproduktach pozostają nienaruszone i zachowują maksimum użytecznych substancji, mimo że sok pomidorowy jest przydatny sam w sobie. W stanach na obszarze postsowieckim pomidory konserwowane w ich własnym soku są produkowane przemysłowo.

Niezależne puszkowanie pomidorów w ich własnym soku w domu jest również przystępne i łatwe. Przy odpowiednim podejściu powinno być nawet smaczniejsze i oczywiście takie przetwory z pomidorów w ich własnym soku są znacznie tańsze. W przypadku puszkowania lepiej wybrać niezbyt duże, gęste, dojrzałe i nie wodniste owoce.

Niektóre pomidory w puszkach w swoim własnym soku z cukrem, octem, solą i przyprawami (goździki, pieprz-groszek i liść laurowy). Jedz jak przyprawy, do smaku. Ale octu i cukru nie można używać (te substancje nie są przydatne), ponadto sok pomidorowy nie potrzebuje dodatkowych konserwantów. Bez soli nie możemy tego zrobić - na 1 litr soku pomidorowego z miąższem dodać 1 łyżeczkę soli bez zjeżdżalni.

Pomidory we własnym soku - przepis

Dojrzałe, nienaruszone, gęste pomidory są myte i suszone. Każdy owoc jest nakłuty wykałaczką w 3-4 miejscach wokół łodygi, staraj się wybierać owoce mniej więcej tej samej wielkości i jedną odmianę. Gęste ułożenie pomidorów i przypraw w sterylizowanych suchych litrowych słoikach. Nieźle i dodaj 3-5 ząbków czosnku. Przykryj pokrywkami.

Gotowanie soku pomidorowego z miękkiego pomidora (mogą być w nieco gorszym stanie). Jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu i sprzętu (np. Maszyn do mielenia mięsa), można rozcieńczyć koncentrat pomidorowy przegotowaną wodą. Wlać sok do garnka i podpalić, dodać i doprowadzić do wrzenia. Gotować z lekkim gotowaniem przez około 5 minut, mieszając. Wlać owoce do puszek z gorącym nalewakiem, odczekać 5 minut i wlać sok do garnka. W tym momencie sterylizujemy powieki. Ponownie doprowadzić garnek do wrzenia, gotować przez 2 minuty i ponownie wlać owoce do słoików, zakorkować przykrywkami.

zbierać pomidory w ich własnym soku

Obracamy słoiki i przykrywamy kocem. Nie możesz dwa razy gotować i sterylizować pomidory w słoikach za pomocą spinek (włóż banki do miski).

Takie domowe przetwory są dobre. uratowany na całą zimę i w temperaturze pokojowej, ale lepiej przechowywać je w suchej, chłodnej piwnicy lub na przeszklonym balkonie (w środowisku miejskim). Wyprodukowane latem lub jesienią domowej roboty konserwy z pomidorów przyjemnie sprawią przyjemność w zimnych porach roku i urozmaicą menu.

Pomidory w swoim własnym soku mają niską zawartość kalorii, są tak małe, że nawet dbanie o figurę może jeść taki produkt bez obaw, oczywiście, w każdej rozsądnej ilości.